کنترل دمای داخل خودرو با نانوپوشش سرامیکی

مومنتال وورکس (Monumental Workx) اخیراً نانوپوشش محافظی را در بازار توزیع کرده است که برای استفاده روی شیشه خودروها طراحی شده است. این محصول دمای داخل خودرو را کنترل کرده و با دودی کردن شیشه، دید از بیرون را محدود می‌کند بدون این که میزان دید سرنشینان خود

شرکت مومنتال وورکس (Monumental Workx) اقدام به توزیع نانومحصول سرامیکی شرکت پرستیج فیلم تکنولوژیز (Prestige Film Technologies) کرده است. مومنتال یکی از شرکت‌های فعال در بخش تولید خودکار شیشه است. شیشه‌های تولید شده توسط این شرکت از کیفیت و عملکرد بالایی دارند و از ظاهر مناسبی نیز برخوردارند. مومنتال اخیراً اعلام کرده که توزیع کننده انحصاری نانوسرامیک‌هایی موسوم به سرالوکس است. سرالوکس نوعی نانوپوشش است که در صورت استفاده در سطح شیشه‌ها می‌تواند افزایش دمای درون خودرو را کنترل کرده و با بلوک کردن پرتوهای فرابنفش مانع از ورود آن‌ها به درون خودرو می‌شود. یکی از ویژگی‌های این محصول آن است که می‌تواند امکان دیده شدن داخل خودرو را محدود کند؛ در حالی که میزان دید سرنشینان خودرو تغییر نمی‌کند. توزیع این محصول از ابتدای دسامبر ۲۰۱۴ آغاز شده است.
در ساخت این محصول از فناوری نانو استفاده شده است. این فناوری، ورود پرتوهای گرمازا نظیر مادون قرمز به درون خودرو را محدود می‌کند در حالی که شفافیت شیشه تغییری نمی‌کند. ساختار پایدار درونی این نانوپوشش به گونه‌ای است که مانع از تداخل سیگنال‌های الکترونیکی نظیر امواج رادیو، جی‌پی‌اس، سیستم بدون کلید (keyless) خودرو و ادوات بی‌سیم می‌شود.
تئو پولو از سهام‌داران شرکت مومنتال می‌گوید: «ما از ارائه این فناوری جدید بسیار خوشحال هستیم. این محصول با داشتن مزایای مختلفی نظیر کنترل گرما و ظاهری زیبا نیازهای مشتریان را با قیمتی مناسب فراهم می‌کند.»
مومنتال علاوه بر تولید شیشه خودرو، در بخش تولید و نصب آژیر و رنگ‌های محافظ خودرو نیز فعالیت دارد. برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.monumentalworkx.com/window-tinting مراجعه کنید.