آشنایی بالغ بر ۶۰۰ دانشجو با فناوری نانو در هفته فناوری نانو استان سمنان

چهارمین هفته فناوری نانو کشور در تاریخ ۱۵ الی ۲۰ اسفندماه به مدت ۶ روز با مشارکت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و استانداری سمنان و با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشی، سازمان‌ها و ادارات استان برگزار شد.

چهارمین هفته فناوری نانو کشور در تاریخ ۱۵ الی ۲۰ اسفند‌ماه به مدت ۶ روز با مشارکت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و استانداری سمنان و با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشی، سازمان‌ها و ادارات استان برگزار شد.
در طول برگزاری این رویداد، برنامه‌های متنوعی در حوزه ترویج دانش‌آموزی، دانشجویی و صنعتی فناوری نانو، نمایش دستاوردهای فناوری نانوی کشور، معرفی و ارائه گزارش عملکرد ۱۰ ساله توسعه فناوری نانو در ایران به منظور آشنایی استادان، دانشجویان، دانش‌آموزان، مدیران استانی و صاحبان صنایع برگزار شد.

در طول این هفته، ۷ سمینار ترویجی در۳ شهر (سمنان، دامغان، شاهرود) و ۷ دانشگاه استان شامل: دانشگاه سمنان، دانشگاه پیام نور مرکز سمنان، دانشگاه دامغان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دانشگاه پیام نور مرکز شاهرود با ارائه اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری نانو و همچنین مدرسان دارای گواهی تدریس فناوری نانو برگزار شد که در جریان آن بالغ بر ۵۶۰ نفر با فناوری نانو آشنا شدند. برگزاری هم‌اندیشی با اساتید فعال در حوزه نانو و مسئولین دانشگاه‌ها از دیگر برنامه های برگزار شده در طول این هفته بود. همچنین پیش‌ ثبت‌نام بالغ بر ۵۰ نفر در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو نیز صورت پذیرفت.

شایان ذکر است، در پی برگزاری هر سمینار ترویجی دانشجویی فناوری نانو در هر دانشگاه از حاضرین در سمینار نیز در خصوص هفته‌های استانی نانو نظرسنجی به عمل آمد که ۴۲۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و نتایج آن در صفحه «هفته فناوری نانو» قابل مشاهده و دریافت است.

علاوه بر این قریب به ۱۱۰۰ ماهنامه فناوری نانو، ۱۱۰۰ ماهنامه فناوری‌های همگرا(انبیک)، ۱۱۰۰ کتابچه معرفی سایت آموزش فناوری نانو، ۴۰۰ نمونه سوال مسابقه ملی فناوری نانو و سایر اقلام تبلیغاتی (پوستر، تراکت و بروشور) مرتبط با برنامه‌ها و حمایت‌های کارگروه‌های مختلف ستاد نانو در بین حاضران توزیع شد.

در حاشیه برگزاری سمینارهای ترویجی دانشجویی فناوری نانو نمایشگاه عکس دستاوردهای فناوری نانو ایران و نانو مواد نیز با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با توانایی‌های علمی کشور در ۶ محل مختلف در ۳ شهر استان (سمنان، دامغان، شاهرود)  برپا شد که به طور تقریبی بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید داشتند.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

شایان ذکر است هفته‌های فناوری نانو در استان‌های مختلف در راستای
تحقق سند چشم‌انداز ۱۰ ساله دوم فناوری نانو کشور (۱۳۹۴-۱۴۰۴) و به منظور
رصد فناوری نانو در استان‌ها، شناسایی پتانسیل‌های استان‌ها در حوزه فناوری
نانو، انتقال فناوری نانو و تجارب موفق این حوزه به صنایع استان‌ها و
معرفی ستاد نانو آیین نامه‌ها و حمایت‌های آن، ترویج و گسترش دانشجویی و
صنعتی این فناوری و همچنین شناسایی موانع و مشکلات صد راه ترویج و گسترش
این فناوری در استان‌ها، برگزار می‌شود.