آغاز ثبت‌نام چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو

چهارمین دوره «مجمع اقتصاد فناوری نانو» با هدف آشنایی و ارائه آخرین تحولات اقتصادی و مدیریتی در حوزه فناوری نانو در سطح ایران و جهان، به همت ستاد توسعه فناوری نانو پنجم و ششم مردادماه سال ۱۳۹۵ در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.

ستاد نانو با استفاده از تجربیات سه دوره برگزاری این مجمع، به یک بازنگری اساسی در ساختار، فلسفه و محتوای این مجمع پرداخته است. طی جلسات کار‌شناسی با صاحبان صنایع، فناوران، صاحب‌نظران و اساتید دانشگاه، برنامه‌ریزی نوین و اثربخشی برای چهارمین مجمع اقتصاد نانو انجام، محوریت اصلی آن «نوآوری باز: انتقال دستاوردهای فناورانه از شرکت‌های کوچک به صنایع بزرگ» تعیین شده و به صورت ویژه بر روی همکاری‌های فناورانه شرکت‌ها تمرکز خواهد داشت.
همچنین در رویداد دو روزه، جوانب فرایند رسوخ فناوری به صنعت، از اهمیت و لزوم آن تا چالش‌ها و حمایت‌های دولتی این حوزه در کنار بیان تجربیات موفق فرایند تبادل فناوری نانو در کشور توسط خبرگان مدیریت تکنولوژی و فناوری نانو مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
در کنار برنامه‌های اصلی این مجمع، تعدادی کارگاه آموزشی کوتاه نیز در زمینه ارائه ابزارها و مباحث کاربردی‌تر این حوزه برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در این کارگاه‌ها به صورت جداگانه ثبت‌نام نمایند.
گفتنی است، مخاطبان اصلی این رویداد، عرضه‌کنندگان فناوری (SMEهای تولیدی نانویی)، شرکت‌های متقاضی فناوری (صنایع) ‌ و واسطان انتقال فناوری‌اند. همچنین این مجمع می‌تواند برای اساتید، دانشجویان و کلیه افرادی که در حوزه‌های مرتبط با فناوری‌های نوین و کاربرد آن‌ها در صنعت علاقمند هستند نیز مفید و جذاب باشد.
شایان ذکر است، با توجه به اینکه مخاطبان اصلی این مجمع مدیران شرکت‌های عرضه‌کننده فناوری، شرکت‌های متقاضی فناوری و واسطان انتقال فناوری هستند، هزینه ثبت‌نام این افراد در برنامه از طریق ستاد نانو مورد حمایت قرار گرفته است. 
علاقه‌مندان شرکت در این مجمع، می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت‌نام (www.nanoecoforum.ir/reg) اقدام به ثبت‌نام نمایند.
همچنین اطلاعات تکمیلی در رابطه با چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو و مطالب و مقالات مرتبط با موضوع آن در سایت www.nanoecoforum.ir در دسترس است.