ارائه محصولات فناوری نانو ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌نانو کره

ستاد توسعه فناوری‌نانو به همراه شش شرکت فعال در حوزه فناوری‌نانو با هدف معرفی محصولات فناوری نانو ایرانی در نمایشگاه ‌فناوری‌نانو کره (Nano Korea 2016) حضور یافت.

نمایشگاه ‌فناوری‌نانو کره (Nano Korea 2016) در روزهای ۲۳ تا ۲۵ تیرماه سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کینتکس کره‌جنوبی برگزار شد. این نمایشگاه رویدادی پیشرو و تخصصی در حوزه  فناوری‌نانو
است و بازاری جهانی برای تجاری‌سازی، توسعه و تحقیق در حوزه فناوری‌نانو به شمار می‌رود.

ستاد توسعه فناوری‌نانو و چند شرکت فعال در حوزه محصولات مبتنی بر فناوری‌ نانو نیز در راستای معرفی، عرضه و ایجاد بازار محصولات پیشرفته ایرانی و همچنین رصد آخرین تحولات فناوری نانو در این نمایشگاه شرکت‌ کردند.

در غرفه ایران شرکت‌های پوشش‌های نانوساختار، پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر، آرتاش کامپوزیت و نانوپوشش فلز به معرفی فناوری‌ها و محصولات  خود پرداختند و سایر محصولات نانویی ساخت ایران نیز معرفی شد.

همچنین در روز دوم این نمایشگاه، برنامه Iran day به منظور معرفی فناوری‌ها و محصولات ایرانی برگزار شد. در این برنامه علاوه بر معرفی ستاد توسعه فناوری نانو، نمایندگانی از شش شرکت ایرانی به معرفی فناوری‌ها و محصولات خود پرداختند. در این رویداد شرکت اکسیر نانوسینا محصولات دارویی، شرکت زیست‌ سپر انسانی شیوا پانسمان داربست دوبعدی، شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر فناوری‌های حوزه تصفیه آب، شرکت نانوپوشش فلز فناوری‌های حوزه نانوسیالات، شرکت آریا پلیمر پیشگام فناوری‌های نانوافزودنی پلیمرها و شرکت آرتاش کامپوزیت، فناوری نانوکامپوزیت‌های سرامیکی را برای صنعتگران، کارگزاران و سرمایه‌گذاران کره ای معرفی نمودند.

در ادامه این برنامه، جلسات مذاکره بین حاضران و شرکت‌های ایرانی با هدف بررسی زمینه‌های تبادل فناوری برگزار شد.

گفتنی است، در نمایشگاه ‌فناوری‌نانو کره (Nano Korea 2016)، در مجموع ۴۲۰ شرکت از ۱۵کشور دنیا مهمترین  فناوری‌ها و  محصولات کاربردی خود را به منظور خلق دامنه وسیعی از تجارت فناورانه به نمایش گذاشتند.