آذربایجان شرقی؛ میزبان هشتمین هفته استانی فناوری نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری استانداری آذربایجان شرقی و ستاد توسعه فناوری‌های نانو استان، هشتمین هفته استانی فناوری نانو کشور را در روزهای ۲۰ تا ۲۷ آبان‌ماه در این استان برگزار می‌کند‌.

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری استانداری آذربایجان شرقی و ستاد توسعه فناوری‌های نانو استان، هشتمین هفته استانی فناوری نانو کشور را در این استان برگزار می‌کند‌. این برنامه از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ آبان‌ماه به مدت ۸ روز با مشارکت استانداری آذربایجان شرقی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌‌شود.

در طول برگزاری این رویداد، برنامه‌های متنوعی در سه حوزه؛
۱. ترویج صنعتی (آشنایی صنعتگران، مدیران دولتی بخش‌های مختلف، سرمایه‌گذاران و… با فرصت‌های فنی و اقتصادی به کارگیری فناوری نانو)
۲. ترویج دانشجویی (آشنایی اساتید، دانشجویان، رؤسای دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری با فناوری نانو و حمایت‌های ستاد)
۳. ترویج دانش‌آموزی(آشنایی دانش آموزان، دبیران، مدیران ادارات آموزش و پرورش با فناوری نانو و حمایت های باشگاه دانش‌آموزی فناوری نانو)

به همراه نمایش دستاوردهای فناوری نانو کشور، معرفی و ارائه گزارش عملکرد ۱۰ ساله توسعه فناوری نانو در ایران، برگزار خواهد شد.

فعالیت‌های هر یک از این حوزه‌ها بدین شرح است:

۱. ترویج صنعتی فناوری نانو در استان آذربایجان شرقی
با توجه به سیاست‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو جهت آشنایی بیشتر صنایع با کاربردها و دستاوردهای داخلی این فناوری و بکارگیری آن در صنایع مختلف، سمینارها و نشست‌های تخصصی آشنایی با فرصت‌های فنی و اقتصادی به کارگیری فناوری نانو در استان آذربایجان شرقی برگزارخواهد شد. در این سمینارها که با همکاری استانداری آذربایجان شرقی ، ستاد توسعه فناوری های نوین استان و نیز نهادهای مربوطه در استان برگزار می‌شود، موضوعات زیر به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد:

– معرفی فرصت‌های صنعتی و تجاری به کارگیری فناوری نانو در صنایع و ارائه کاربردهای فناوری نانو در صنعت مورد نظر
– معرفی سیاست‌های ستاد نانو در صنعتی‌سازی این فناوری در آن صنعت خاص
– بیان وضعیت کشور در صنعت موردنظر و هدف گذاری‌ها
– معرفی ستاد نانو و آشنایی با خدمات صنعتی ستاد
– معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجهیزات ساخت داخل و ارائه گزارش‌های صنعتی در حوزه‌های مورد نظر.

در پایان این نشست‌ها نیز جلسه پرسش و پاسخ در مورد چالش‌های صنعتی مرتبط در هر حوزه برگزار می‌گردد و نوع حمایت‌های دولت در بکار گیری فناوری نانو در صنایع با حضور مدیران، کارگزاران، فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تأیید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ارائه خواهد شد.

۲. ترویج دانشجویی فناوری نانو در استان آذربایجان شرقی
یکی از برنامه‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو آشنایی دانشجویان، اساتید، مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، مؤسسات و شرکت‌های آموزشی، ادارات و سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی با فناوری نانو و حمایت‌های ستاد می‌باشد.

شایان ذکر است به موازات برنامه‌های مرکز استان، در سایر مراکز دانشگاهی در شهرستان‌های استان نیز برنامه‌های مشابهی برگزار می‌گردد. در پایان برنامه‌های آموزشی، گواهی حضور از سوی ستاد توسعه فناوری نانو به حاضرین ارائه می‌گردد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت‌نام و اطلاع از جزئیات برنامه‌ها می‌توانند از طرق زیر اقدام نمایند:
– ارتباط با تلفن‌های دبیرخانه تهران ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۱۸-۰۹۱۹۰۴۲۴۲۰۵
-ارتباط با تلگرام دبیرخانه تهران ۰۹۱۹۰۴۲۴۲۰۵
– مکاتبه با ایمیل دبیرخانه تهران nsg@nano.ir
– مراجعه به سایت ستاد نانو، سایت استانداری آذربایجان شرقی و یا واحدهای ثبت نام مستقر در واحد دانشگاهی محل برگزاری برنامه

فهرست برنامه‌ها و جدول زمانی مربوط به هفته فناوری نانو استان آذربایجان غربی از اینجا قابل دریافت است.