چوب‌های ماهیگیری نیز با گرافن تقویت شدند!

یک شرکت تولیدکننده چوب‌های ماهیگیری سفارش خرید گرافن از یک تولیدکننده گرافن در انگلستان را داده است. این کار در پی تولید موفقیت آمیز چوب‌های ماهیگیری تقویت شده با گرافن صورت گرفته است.

شرکت اپلاید گرافن متریالز (Applied Graphene Materials) در حوزه تولید گرافن در انگلستان فعالیت دارد. این شرکت چندی پیش همکاری مشترکی با شرکت سنچری کامپوزیت آغاز کرده بود که در آن به دنبال بررسی امکان استفاده از گرافن در تقویت ساختار چوب‌های ماهیگری بودند. در نهایت شرکت سنچری به این نتیجه رسید که استفاده از نانوپلاکت‌های گرافنی می‌تواند برای تقویت چوب‌های ماهیگیری استفاده شود. از این رو، سنچری اقدام به تولید چوب‌های ماهیگیری کرده که با گرافن تقویت شده و آن‌ها را با نام تجاری Graphex به بازار عرضه کرده است.
در پی تولید موفقیت آمیز این چوب‌ها، شرکت سنچری سفارش خرید گرافن از شرکت اپلاید گرافن متریالز را داده است.
این شرکت بیش از چهل سال سابقه در تولید چوب‌های ماهیگیری در بریتانیا دارد. این شرکت برای تقویت ساختار چوب‌های ماهیگیری از مواد مختلفی استفاده کرده است که از آن جمله می‌توان به شیشه، پلی‌اتیلین و الیاف کربنی اشاره کرد.
جان مابیت از مدیران شرکت اپلاید گرافن می‌گوید: «ما بسیار خرسندیم که اولین سفارش خرید گرافن را به شرکت اپلاید گرافن داده‌ایم. این سفارش به دنبال موفقیت آزمون‌های اولیه انجام گرفته است. در قالب همکاری مشترک ما روی امکان استفاده از گرافن در چوب‌های ماهیگیری کار کردیم. در حال حاضر ما به این نتیجه رسیدیم که می‌توان از نانوپلاکت‌های گرافن در فرآیندهای تولید فعلی خود می‌توانیم استفاده کنیم. ما بسیار خوشحالیم که تولید چوب‌های ماهیگری با نام تجاری Graphex را آغاز کرده‌ایم. ما از این که با همکاری مشترک توانستیم فرصت استفاده از گرافن را در محصولات خود ایجاد کنیم بسیار خرسند هستیم.»