عرضه هدفون حاوی گرافن که صدای طبیعی‌تری ایجاد می‌کند

شرکت چینی زیائومی اخیراً هدفونی به بازار چین عرضه کرده که در آن از دیافراگم گرافنی استفاده شده‌است. براساس ادعای تولیدکننده، وجود این لایه گرافنی موجب طبیعی شدن صدای تولید شده می‌شود.

شرکت زیائومی (Xiaomi) اخیراً محصول جدیدی به بازار عرضه کرده است که در آن از گرافن استفاده شده‌است. این شرکت هدفون جدید خود را با نام تجاری Piston 3Pro رونمایی کرده که در آن از گرافن استفاده شده‌است. این شرکت چینی اعلام کرد که این محصول آماده وارد شدن به بازار چین است. هنوز اطلاعات دیگری درباره عرضه این محصول به بازار دیگر کشورها منتشر نشده‌است.
قیمت این هدفون در بازار چین ۱۴۹ یوان چین (حدودا ۲۰ دلار) است که در چهار اندازه مختلف تولید و عرضه شده‌است.
براساس اطلاعات منتشر شده، در این هدفون از ورق آلومینیوم که توسط الماس CNC برش خورده، استفاده شده‌است. سطح این ورق آلومینیوم، آندایز شده‌ و در ساخت Piston 3Pro از دیافراگم گرافنی استفاده شده‌است. این شرکت در صفحه مخصوص محصولات خود اعلام کرده که وجود دیافراگم گرافنی موجب شده تا این محصول صدای طبیعی‌تری ایجاد کند.
این هدفون دارای سه بخش کنتر‌ل‌کننده است که به کاربر اجازه می‌دهد تا موسیقی را شروع، متوقف و تغییر دهد. طول سیم این هدفون، ۱٫۲۵ متر بوده که ظاهری کاملاً مات دارد. البته از آنجایی که این سیستم کاملاً صاف نیست، احتمال پیچ خوردن آن بسیار زیاد است.