گزارش صنعتی کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در صنعت چاپ و بسته‌بندی منتشر شد

گزارش صنعتی «کاربردهای فناوری پلاسمای سرد در صنعت چاپ و بسته‌بندی» از مجموعه گزارش‌های صنعتی فناوری پلاسمای سرد، با هدف آشناسازی فعالان حوزه چاپ با قابلیت‌های این فناوری منتشر شد و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

پلاسمای سرد اتمسفری از جمله فناوری‌های نوظهور و نویدبخش است که به علت کار در فشار اتمسفری و دمای محیط در کاربردهای بسیاری مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از عرصه‌های به‌روز این نوآوری در صنایع بسته‌بندی و پردازش سطوح پلیمری است که در گزارش صنعتی کاربردهای فناوری پلاسمای سرد به آن پرداخته شده است.

filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در صنعت چاپ و بسته‌بندی در دنیا وجود دارد، می‌توان به چسبندگی سطحی آنها اشاره کرد. در این گزارش صنعتی، این چالش بررسی شده و پلاسمای سرد به عنوان راهکار حل آن معرفی شده است. این فناوری اخیرا به‌عنوان یکی از روش‌های پردازش و آماده‌سازی سطح پلیمر مطرح شده است که می‌تواند بدون تاثیرگذاری بر خواص عمومی پلیمر و تخریب آن با عملیات سطحی به رفع این معضل بپردازد.

filereader.php?p1=main_e4da3b7fbbce2345d

امروزه تمامی شرکت‌های فعال در صنعت چاپ و بسته‌بندی در سطح دنیا از سیستم‌های کروما و پلاسما برای ایجاد چسبندگی مناسب و افزایش قابلیت چاپ استفاده می‌کنند. در این گزارش تلاش شده تا از تجربیات موفق شرکت‌های داخلی و خارجی در استفاده از این فناوری بهره گرفته شود. همچنین برخی از کاربردهای صنعتی شده پلاسمای سرد در صنعت چاپ و بسته‌بندی معرفی شده‌اند.
filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

در کشور ما نیز با توجه به ارتباط مناسب بین دانشگاه‌های فعال در حوزه پلاسما و شرکت‌های فعال در این زمینه به جرات می‌توان گفت فناوری پلاسما در صنعت چاپ و بسته‌بندی به‌خوبی بومی‌سازی شده و می‌توان با قیمت‌های مناسب نیاز صنعتگران کشور به این فناوری را در داخل تامین نمود. هم اکنون در ایران شرکت‌های پلاسمایی توانایی توسعه فناوری پلاسمای سرد برای کاربردهای مختلف پردازش سطح را دارند. مهم‌ترین شرکت‌های ایرانی فعال در این حوزه و فناوری‌های بکارگرفته شده توسط آنها، در این گزارش معرفی شده‌اند.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

نسخه الکترونیکی این گزارش از اینجا قابل دریافت است.