بهبود نانوکامپوزیت‌های مورد استفاده در کاتد باتری یون‌لیتیم

شرکت کانادایی نانووان متریالز موفق به ایجاد بهبودهایی روی مواد نانوکامپوزیتی خود شده است. این شرکت مواد مورد استفاده در کاتد باتری‌های یون لیتیم تولید می‌کند.

استفان کمپبل از شرکت نانووان متریالز (Nano One Materials) اعلام کرد که این شرکت موفق به ایجاد بهبودهایی روی باتری یون لیتیم خود شده است. این شرکت با بهبود مواد مورد استفاده در ساخت کاتد باتری یون لیتیم، هزینه ساخت این باتری‌ها را کاهش و توان آنها را افزایش داده است.
کمپبل می‌گوید: «من خوشحالم که این بهینه‌سازی اخیر را در شرکت نانووان اعلام می‌کنم. ما موفق شدیم خط صاف ولتاژ ۴ را در منحنی دشارژ حذف کنیم؛ این کار موجب شده تا توان ثابتی در حین کار ایجاد شود. این دستاورد مزیت بسیار بزرگی برای خودروها و ادوات ذخیره‌ساز انرژی است؛ چرا که در ولتاژ بالاتر گرمای کمتری ایجاد می‌شود که این موضوع موجب دوام بیشتر باتری شده و سیستم مدیریت انرژی را ساده می‌کند. علاوه‌براین، فقدان کبالت و استفاده از کربنات لیتیم ارزان قیمت در این فرآیند موجب کاهش هزینه تولید می‌شود.»
این فناوری با حمایت مالی انجمن ملی تحقیقات کانادا و در قالب پروژه باتری ولتاژ بالا عاری از کبالت توسعه یافته است.
کمپبل می‌گوید: «ستون ولتاژ بالا یک بخش ضروری برای نسل جدید باتری‌های با توان بالاست. نانووان در موقعیت بسیار مناسبی در این فناوری قرار گرفته و نقش مهمی در تجاری‌سازی این فناوری ایفا می‌کند.»
شرکت نانووان در حال توسعه فناوری پتنت شده‌ای است که با هزینه کم مواد مورد استفاده در باتری‌های با عملکرد بالا را تولید می‌کند؛ باتری‌هایی که در خودروهای برقی و ادوات ذخیره‌کننده انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شرکت برای بهبود باتری‌ها از نانوساختارهای مختلف استفاده می‌کند. نانووان یک فرآیند سه مرحله‌ای برای توسعه باتری‌های یون لیتیم دارد و برای این کار یک خط تولید پایلوت راه‌اندازی کرده است. این خط تولید با حمایت مالی سازمان SDTC کانادا و برنامه نوآوری تولیدکنندگان خودرو راه‌اندازی شده است. ماموریت شرکت نانووان این است که فناوری پتنت شده خود را به عنوان یک پلتفورم پیشرو برای تولید نسل جدیدی از مواد نانوکامپوزیتی در جهان پیاده‌سازی کند.