عرضه جوهر حاوی نانوذرات سرامیکی برای چاپ سه بعدی

شرکت ایکس جت، نانوجوهری برای چاپ سه بعدی ساخته است. این جوهر حاوی نانوذرات سرامیکی است. این فناوری در Ceramic Expo برای بازدیدکنندگان عرضه خواهد شد.

شرکت ایکس‌جت (XJet) فناوری جدیدی در بخش چاپ سه بعدی ارائه کرده است. این فناوری مربوط به ذرات سرامیکی است که برای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایکس‌جت نانوذراتی از جنس سرامیک و در فاز سیال ارائه کرده که از آن می‌توان در چاپگرهای سه بعدی استفاده کرد.
زمانی که کارتریج از نانوذرات پر شد، این سیستم ذرات را روی سطح مورد نظر اسپری می‌کند؛ جایی که دمای بالایی داشته و در نهایت موجب بخار شدن جوهر می‌شود. آنچه باقی می‌ماند لایه‌ای از جنس سرامیک است. ایکس‌جت اعلام کرده که این فناوری مزایای زیادی دارد که ازجمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
نانوذرات تصادفی: ابعاد و شکل این ذرات دارای توزیع تصادفی است؛ بنابراین به‌صورت طبیعی به یکدیگر می‌چسبند.
پشتیبانی: این سامانه حلالیت بالایی داشته و به راحتی از سطح قابل زدایش است.
عملیات حرارتی یک مرحله‌ای: در این روش بدون نیاز به اشعه فرابنفش، به سادگی محصول پخته می‌شود.
ایکس‌جت این فناوری را در بازار آمریکا وارد خواهد کرد. این فناوری در نمایشگاه کلیولند از ۲۵ تا ۲۷ آوریل ارائه خواهد شد. این شرکت نمونه‌هایی از این فناوری را در این نمایشگاه عرضه کرده و درباره جزئیات کار در غرفه بحث خواهد کرد. درور دانای از مدیران این شرکت نیز در یک پنل ویژه حضور خواهد داشت.
نمایشگاه Ceramic Expo یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری در آمریکاست که در مرکز کلیولند برگزار خواهد شد.
وقتی از سرامیک صحبت می‌شود، بیشتر مردم توجه خود را به لیوان‌های سرامیکی معطوف می‌کنند، در حالی که کاربردهای این مواد بسیار وسیع‌تر است. صنعت سرامیک یک صنعت چند بیلیون دلاری است که کاربردهای متعددی در صنایعی نظیر هوافضا، خودروسازی و انرژی دارد. در نمایشگاه سرامیک اکسپو بیش از ۳۰۰ شرکت‌کننده حضور دارند که حداقل یکی از آنها در بخش چاپ سه بعدی فعالیت می‌کند.