تجاری‌سازی نانوفیلترهای خودرو در شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن‌بازار منطقه‌ای فارس

شرکت شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن‌بازار منطقه‌ای فارس موفق به تولید انبوه نانوفیلتر خودروهای سبک با ظرفیت تولید یک میلیون و دویست هزار فیلتر در سال شده است.

همزمان با گرامیداشت هفته صنعت و معدن، تولید انبوه محصول نانوفیلتر خودروهای سبک در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به بهره‌برداری رسید. پیروزی مدیرعامل کارخانه تولیدکننده نانوفیلترها گفت: «خط تولید این واحد صنعتی که با حمایت‌های فن‌بازار منطقه‌ای فارس راه‌اندازی شده است، ظرفیت تولید یک میلیون و دویست هزار نانوفیلتر ویژه خودروهای سبک را در سال دارا است.»
مدیر واحد صنعتی تولیدکننده این نانوفیلترها عنوان کرد: «با توجه به این که استفاده از این فناوری حاصل اختراع داخلی بوده و دانش آن منحصربه‌فرد است و نیز با توجه به تفاوت‌هایی که این نانوفیلتر با فیلترهای معمولی دارد، می‌تواند در زمینه صادرات نیز بسیار موفق باشد. همچنین این نانوفیلترها نسبت به سایر فیلترهای متداول مزایایی مانند کاهش میزان مصرف سوخت، کمک به جذب آلاینده‌های محیط و عمر طولانی فیلتر در مقایسه با محصولات مشابه دارند.»
تولید تجاری نانوفیلترها با همکاری فن‌بازار منطقه‌ای فارس و با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ میلیارد ریال انجام شده است. با بهره‌برداری از این فناوری در حال حاضر برای ۱۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
شهرک صنعتی شیراز با هدف استقرار و تمرکز واحدهای صنعتی و پشتیبانی از صنایع کوچک در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده و در این جهت علاوه بر ایجاد زیر‌ساخت‌های صنعتی، سعی در حمایت‌های مختلف از صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی داشته و این امر را به روش‌های مختلفی تا ارتقاء کامل سطح آموزشی و فناوری صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خصوصا صنایع کوچک ادامه می‌دهد. در همین راستا شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن‌بازار منطقه‌ای فارس موفق به تولید انبوه نانوفیلتر خودروهای سبک شده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال از فیلترهای صنعتی و فیلترهای ماشین‌های سنگین نیز بهره‌برداری کند.