ثبت ۱۰۹ تقاضای استفاده از فناوری نانو در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته

در راستای توسعه بازار و محصولات مبتنی بر فناوری نانو، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با شرکت در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته، محصولات و خدمات مرتبط با این حوزه را به صنعتگران این بخش معرفی کرد.

این نمایشگاه با حضور حدود ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. همزمانی این نمایشگاه، با نمایشگاه شیرینی و شکلات و همچنین نمایشگاه لبنیات و صنایع وابسته، منجر به حضور چشمگیر مخاطبین و علاقمندان به این حوزه شد.
نمایشگاه نوشیدنی و صنایع وابسته تهران در ۴ بخش اصلی فعالیت کرد. بخش‌های این نمایشگاه عبارت بودند از:
بخش محصولات: آب، آبمیوه، چای، دمنوش، قهوه، ماءالشعیر، دوغ، عرقیجات سنتی، نوشابه، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و دسر نوشیدنی 
بخش مواد اولیه تولیدی: کنسانتره، پودر شیر، شیر خشک، افزودنی، رنگ خوراکی و اسید سیتریک
بخش مواد اولیه و بسته‌بندی صنعت نوشیدنی و آشامیدنی
مواد چاپ، لفاف‌های بسته‌بندی، کاغذ، مقوا، فویل‌های آلومینیومی، قوطی، شیشه و پریفرم
بخش ماشین‌آلات داخلی و خارجی: تولید، پاستوریزه، استرلیزه، پرکن، قهوه‌ساب، شیرینگ، بسته‌بندی، ماشین حمل و کدگذاری
در غرفه فناوری نانو، تیم گروه ترویج صنعتی فناوری نانو در صنایع غذایی و فناوران و کارشناسان این حوزه، به تشریح خدمات و محصولات مرتبط با این حوزه پرداختند، که منجر به ثبت ۱۰۹ تقاضای فناوری در حوزه‌های مختلف صنعتی شد. بیشترین تقاضاها در حوزه تصفیه آب و پساب کارخانجات و سامانه تولید کنسانتره پروتئین از آب‌پنیر ثبت شد. توزیع فرم‌های تبادل ثبت شده، در شکل زیر مشخص شده است.
filereader.php?p1=main_b53b3a3d6ab90ce02
مجموعه‌های نان قدس رضوی، مهر گیاه، لبنیات گلا، لبنیات ژال، مجموعه نصر دالیا، مجموعه دلشاد مشهد، کاله، شرکت مینو، زرین شاد سپاهان، آریان لبن نقش جهان، انجمن صنایع غذایی مازندران و خوشه محصولات لبنی گلپایگان بخشی از مخاطبین بودند که محصولات و خدمات برای آن‌ها معرفی و عرضه شد.
در خلال معرفی فناوری نانو و محصولات و خدمات صنعتی، موارد زیر نیز بین مخاطبین توزیع شد:
کتاب محصولات فناوری نانو ساخت داخل
کاربرد فناوری پلاسمای سرد در صنایع غذایی و بسته‌بندی
کاربرد فناوری نانوپوشش‌های سخت در صنعت 
بسته‌بندی زیست‌تخریب‌پذیر و …
لازم به ذکر است که  غرفه فناوری نانو در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته، در سالن ۶ غرفه ۶۲۳  واقع شده بود.
در صورت کسب تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر و برگزاری دوره‌های معرفی فناوری نانو در مجموعه‌های صنعتی می‌توانید با ایمیل agrofood@nano.ir   ارتباط برقرار کنید.