کارخانه‌ای که برای تولید گرافن، تنها از آب استفاده می‌کند

شرکت نانوگرافن کارخانه تولید گرافن خود را در شهر صنعتی بروکلین راه‌اندازی کرده است. مزیت این کارخانه زیست‌سازگاری آن است و این که تنها از آب برای تولید گرافن استفاده می‌کند.

شرکت نانوگرافن (NanoGraphene) در نیمه اول سال ۲۰۱۷ موفق به راه‌اندازی اولین کارخانه تولید گرافن خود شد. این کارخانه در شهر صنعتی بروکلین راه‌اندازی شده‌است. بسیاری از شرکت‌ها به این شهر می‌آیند تا فناوری‌های جدید و مرز دانشی خود را در آنجا گسترش دهند.
این کارخانه با استفاده از یک فناوری بسیار پاک و زیست‌سازگار اقدام به تولید گرافن می‌کند، به طوری که در روش مورد استفاده این کارخانه تنها آب استفاده می‌شود.
بوریس گلداشتاین از بنیان‌گذاران شرکت نانوگرافن می‌گوید: «ما از این که موفق به تولید گرافن در نیویورک شده‌ایم، بسیار خوشحال هستیم.»
بعد از نقل مکان به شهر بروکلین، نانوگرافن موفق به جلب توجه بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان شد؛ شرکت‌هایی که به گرافن نیاز داشته و سفارش خرید برای این ماده دارند. این ماده کاربرد زیادی در صنعت داشته و صنایعی نظیر باتری‌های یون لیتیم به دنبال استفاده از گرافن در محصولات خود هستند. صنایعی نظیر سیمان، پیل خورشیدی، جوهر‌های چاپی، روان‌سازها و رزین‌ها از جمله مصرف‌کنندگان گرافن هستند که می‌توانند مشتریان محصول تولید شده توسط این کارخانه باشند.
در حال حاضر شرکت‌های مختلفی از بخش باتری، خودروسازی و شرکت‌های ساختمانی به دنبال محصول نانوگرافن هستند. در کنار این، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های فناور نوپا نیز از مصرف‌کنندگان گرافن به شمار می‌روند.
راه‌اندازی این کارخانه و تولید گرافن در آن ماحصل یک دهه تحقیق، توسعه و آزمایش است که توسط یک تیم تحقیقات سطح بالا صورت گرفته است. نانوگرافن در حال افزایش استفاده از گرافیت برای تولید گرافن است، به‌طوری که گرافنی با کیفیت بالا با کمترین تأثیرات زیست‌محیطی، تنها با استفاده از آب، تولید می‌شود.
نانوگرافن معتقد است که گرافن تولید شده آن‌ها می‌تواند منجر به ارتقای کیفیتی محصولات، سبک‌تر شدن، افزایش طول عمر و افزایش کارایی شود. گرافن رسانایی بالاتری نسبت به مس داشته و استحکام آن از فولاد بیشتر است.