پارچه‌های ضدامواج ایرانی سرمایه‌گذار جذب کردند

پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس که چندی پیش با همکاری شرکت‌های تن‌سان طب هگمتانه و نانومادپارس برای تولید شکم‌بندهای بارداری مورد استفاده قرارگرفته بودند، موفق به جذب سرمایه‌گذار شده‌اند.

در راستای افزایش سلامت جامعه به‌خصوص مادران باردار و نوزادان، شرکت‌های تن‌سان طب هگمتانه و نانومادپارس که پارچه‌های ضد امواج الکترومغناطیس را تولید و تجاری‌سازی کرده‌اند، موفق به جذب سرمایه‌گذار نیز شده‌اند.
شرکت پرتو تجارت هما با نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اقدام به خرید انحصاری این نوع پارچه کرده است. عسگرزاده مدیرعامل شرکت پرتو تجارت هما از فناوری نانو به‌عنوان یک زمینه در حال پیشرفت در کشور یاد کرد و افزود: «ما در گذشته اقداماتی را جهت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری نانو انجام دادیم اما این فعالیت‌ها چون به‌صورت پراکنده صورت می‌گرفت، به سرانجام نرسید. اما پس از آشنایی با مجموعه نانومادپارس و تن‌سان طب هگمتانه، همکاری منسجمی را آغاز کردیم تا گامی در جهت پیشرفت این فناوری در کشور برداشته باشیم.»
وی با بیان این مطلب که سعی بر این است که فعالیت تجاری مجموعه به‌صورت فراگیر باشد گفت: «تلاش‌های بسیاری برای آغاز یک شیوه جدید صادراتی انجام‌شده و با شرکای تجاری‌مان در کشورهای مختلف مذاکراتی انجام شده است و مایلیم از همین ابتدای همکاری صادراتمان را آغاز کنیم.»
امروزه امواج الکترومغناطیس به جزء جدایی‌ناپذیر زندگی انسان مدرن تبدیل شده‌اند؛ تلفن‌های همراه، اینترنت‌های بی‌سیم، تلفن‌های بی‌سیم و بسیاری از تجهیزات مورد استفاده، از امواج الکترومغناطیس برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. مطالعات متعددی در مورد رابطه این امواج با سلامت انسان انجام شده است.
رضا احمدی، مدیرعامل شرکت تن‌سان طب هگمتانه در رابطه روند اخذ تأییدیه‌ها گفت: «روند اطمینان از صحت این محصول در داخل با انجام تست شستشو شروع شد و سپس طی گذراندن ۲ مرحله آزمون کیفی و کمی، آزمایش‌های مربوط به خواص آنتی باکتریال صورت گرفت؛ در مرحله بعدی آزمون جذب امواج انجام شد. این پارچه‌ها موفق به اخذ گواهی نانومقیاس و ثبت اختراع داخلی و خارجی (US PATENT) شدند و نهایتاً در مرکز تحقیقات مخابرات ایران با مدل‌سازی دقیق بدن، آزمون عملکردی آن به انجام رسید. این محصول علاوه بر آنتی باکتریال بودن دارای ثبات بالای شست‌وشو و با انعکاس بیش از ۹۹% امواج مضر سد محکمی در برابر امواج است.»
وی افزود: «مزیت شکم‌بند ضد امواج ایرانی با محصولات مشابه خارجی در این است که محصول ایرانی فاقد نانوذرات نقره هستند و مستقیماً با بدن تماس ندارند؛ همچنین شکم‌بندهای ایرانی امواج الکترومغناطیس را دفع و منعکس می‌کنند؛ درحالی‌که مکانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی جذب امواج الکترومغناطیس است که این موضوع موجب ایجاد گرما در شکم‌بند می‌شود.»
پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس تاکنون علاوه بر اخذ تأییدیه از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت بهداشت و درمان، موفق به کسب دو مدال طلا از جشنواره بین‌المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد و کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده‌اند.
شکم‌بندهای بارداری ضد امواج را از تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۶ به‌صورت انبوه به مادران باردار عرضه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه خرید این محصول می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۹۲۳۸۳۰ – ۰۲۱۸۸۹۲۳۸۳۱ تماس حاصل نمایید یا به پایگاه اینترنتی www.partosalamat.com مراجعه نمایید.