تولید آزمایشی آند باتری یون لیتیم با استفاده از گرافن

شرکت الکورا برای تولید آند باتری، گرافن با کیفیت بالا تولید کرده و این ترکیب را در اختیار چند تولیدکننده‌ی باتری قرار داده‌است تا به‌صورت آزمایشی از این گرافن برای تولید باتری یون لیتیم استفاده کنند.

شرکت الکورا (Elcora) در حال توسعه‌ی الکترودهای مبتنی بر فناوری نانو است تا از آن برای تولید باتری‌‌های یون لیتیم استفاده کند. این شرکت در حوزه‌ی استخراج، فرآوری و استفاده از گرافیت فعالیت دارد و یکی از حوزه‌های کاری آن، تبدیل گرافیت به گرافن و پودرهای کربنی است تا از آن در تولید الکترود استفاده کند. الکورا فرآیندی ارائه کرده که با استفاده از آن می‌توان گرافیت را با کارایی بالا به گرافن تبدیل کرد.

براساس گزارش مرکز مواد دوبعدی پیشرفته در دانشگاه ملی سنگاپور، پودرهای تولید شده توسط شرکت‌ها، تنها حاوی ۲ تا ۱۰ درصد گرافن است. این در حالی است که پودرهای تولید شده توسط شرکت الکورا ۵۵ درصد گرافن دارند. این شرکت با قیمت کم گرافن را به‌صورت صنعتی تولید کرده‌است.

اخیراً شرکت الکورا همکاری مشترکی با یکی از تولیدکنندگان باتری یون لیتیم آغاز کرده‌است تا محصولات خود را در آند باتری مورد آزمایش قرار دهد. این شرکت هم پودر آندی و هم گرافن را برای ساخت آند مورد استفاده قرار می‌دهد. با توجه به ماندگاری کوتاه‌مدت گرافن، تولید آند از آن کار دشواری است. گرافن تمایل زیادی به تجمع داشته و بعد از تولید ممکن است به سرعت به هم بچسبد. فاصله‌ی زمانی میان تولید گرافن و استفاده از آن می‌تواند خیلی طولانی باشد؛ بنابراین احتمال چسبیدن ذرات به هم بسیار زیاد است.

شرکت الکورا فرآیندی به کار گرفته که با استفاده از آن می‌توان گرافن با کیفیت بالا تولید کرد. این گرافن‌ها به‌صورت دوغاب بوده و زمان ماندگاری زیادی دارد و خواص هدایت الکتریکی و ظرفیت بالا در این گرافن‌ها حفظ می‌شود.

از گرافن همچنین می‌توان به‌عنوان افزودنی در ساخت باتری استفاده کرد. این ماده به ترکیب گرافیت و سیلیکون در آند اضافه شده تا هدایت الکتریکی و پایداری آن افزایش یابد. با این کار سرعت شارژ/دشارژ باتری افزایش یافته و کاربر در زمان کمتری می‌تواند باتری را شارژ کند.