ویرایش پنجم کتاب‌‌های محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران در دو مجلد منتشر شد

مجموعه‌ای از آخرین دستاوردهای صنعتی در حوزه تولید محصولات و ساخت تجهیزات مرتبط با فناوری نانو، در قالب ویرایش پنجم کتب محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران و در دو مجلد منتشر شد.

در راستای اطلاع‌رسانی و معرفی پیشرفت‌های صنعتی فناوری نانو در ایران و اقدامات صورت‌گرفته در جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های سند ده ساله دوم ستاد ویژه فناوری نانو، در دو مجلد، مجموعه‌ای از آخرین دستاوردهای صنعتی در حوزه تولید محصولات و ساخت تجهیزات مرتبط با فناوری نانو، در قالب ویرایش پنجم کتاب‌های محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران منتشر شد.

در این دو کتاب، مجموعه‌ای از اطلاعات محصولات و تجهیزات فناوری نانو که دارای گواهی نانومقیاس و مورد تأیید ستاد ویژه فناوری نانو بوده‌اند، گردآوری شده است.

جلد اول از این مجموعه با عنوان “کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران” شامل بخش‌های زیر است:

معرفی مراحل ارزیابی و نحوه پذیرش محصولات فناوری نانو،

توضیح انواع گواهینامه‌های صادره ستاد برای محصولات مبتنی بر فناوری نانو،

آمار و گزارش‌های مربوط به محصولات فناوری نانو دارای گواهینامه نانومقیاس حوزه های صنعتی مربوطه

تبیین حجم بازار داخلی و صادرات و میزان رشد سالیانه بازار فروش محصولات نانویی

معرفی انواع محصولات نانویی دارای گواهینامه نانومقیاس به همراه تصاویر محصول، نام و اطلاعات مربوط به شرکت، محل تولید، مجوزها و تأییدیه ها، اطلاعات بازار و وضعیت فروش و صادرات، در حوزه های گوناگون صنعتی شامل دارو، پزشکی، بهداشت و سلامت، آب و محیط زیست، نساجی و پوشاک، خودرو و حمل و نقل، اپتیک و الکترونیک، ساخت و ساز، رنگ و رزین، صنایع پلیمری و کامپوزیتی، صنایع نیروگاهی و خوزه نانو مواد، کالاهای خانگی، انرژی، نفت و صنایع وابسته، اشاره گرد.

معرفی مرکز توسعه نانوپوشش ایران، به همراه معرفی محصولات، تجهیزات و شرکت‌های فناور مربوطه

معرفی مرکز توسعه صنعتی پلاسمای سرد ایران، به همراه معرفی محصولات، تجهیزات و شرکتهای فناور مربوطه

معرفی مرکز توسعه نانوالیاف ایران، به همراه معرفی محصولات، تجهیزات و شرکت‌های فناور مربوطه

فهرست الفبایی و جدول محصولات فناوری نانو و شرکتهای فناور دارای گواهینامه نانومقیاس به تفکیک حوزه صنعتی مرتبط

همچنین جلد دوم از این مجموعه با عنوان “کتاب تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران” دربرگیرنده بخش‌های ذیل است:

معرفی برنامه حمایت از ساخت و ارتقای تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با فناوری نانو

معرفی مجموعه تجهیزات و ماشین آلات ساخت و تولید،

معرفی مجموعه تجهیزات و ماشین آلات شناسایی و آنالیز

معرفی شرکت‌های فناور در حوزه ساخت تجهیزات و و ماشین آلات مرتبط با فناوری نانو

ارائه فهرست الفبایی تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با فناوری

محصولات و تجهیزاتی نظیر انواع نانوداروها و محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع محصولات ضدباکتری، ضدلک و خودتمیزشونده، انواع فیلترها و ماسک‌های نانویی، انواع تجهیزات تصفیه آب، انواع محصولات پلیمری مبتنی بر فناوری نانو، انواع کالاها و مصالح ساختمانی، انواع تجهیزات و نانومواد صنعتی با خواص ویژه از جمله مواردی هستند که در این کتاب معرفی شده اند.

شایان ذکر است کتاب محصولات فناوری نانو از آذرماه سال۹۳، هر ساله، منتشر شده و به معرفی آخرین محصولات و تجهیزات مرتبط با فناوری نانو ساخته شده کشور می پردازد. در پاییز ۱۳۹۷ نیز این کتاب، با توجه به تولید ۳۳۵ محصول و بیش از ۱۶۳ تجهیز، برای نخستین بار، در دو جلد مجزا منتشر شده و در به معرفی تجهیزات و محصولات دارنده گواهی نانومقیاس ستاد ویژه فناوری نانو پرداخته شده است.

علاقه مندان جهت دریافت نسخه الکترونیکی این کتاب می توانند به صفحۀ www.nano.ir/irannanoproducts در سایت ستاد فناوری نانو مراجعه نمایند.