همکاری مشترک برای مقابله با سرطان با ترکیب نانوذرات و ژن‌درمانی

دو شرکت فعال در حوزه زیست‌فناوری قصد دارند با همکاری مشترک و به‌کارگیری نانوذرات، روش ژن‌درمانی جدیدی برای مقابله با تومور سرطانی ارائه کنند.

شرکت بی‌موژن بیوتکنولوژیز (B-MoGen Biotechnologies) و سیتوسن تراپیوتیکس (CytoSen Therapeutics) اعلام کردند که همکاری مشترکی در بخش تحقیقات آغاز کرده‌اند تا در قالب این همکاری مشترک اقدام به توسعه نسل جدیدی از سلول‌های NK کنند.

بی‌موژن از تجربه خود در حوزه طراحی ژنتیکی و فناوری پتنت‌شده پلتفورم رهایش ژن غیرویروسی استفاده کرده و سی‌توسن نیز از پلتفورم نانوذرات خود برای بهبود کارایی و کاهش هزینه روش درمانی سلول NK استفاده می‌کند.

جف لیتر مدیرعامل شرکت بی‌موژن می‌گوید: « ما بسیار خرسندیم که با شرکت سیتوسن همکاری می‌کنیم تا در قالب یک برنامه مشترک، از تجربه خود در بخش درمان استفاده کرده و روش‌های درمانی NK را برای استفاده در انسان توسعه دهیم. سیتوسن نیز دارای نوآوری و فناوری بوده که برای استفاده در این پروژه کاملاً مناسب است.»

ترنت کاریر مدیرعامل شرکت سیتوسن می‌گوید: « من بسیار خوشحالم که می‌بینم فناوری و توانمندی دو شرکت با هم ترکیب شده تا از آن در مسیر توسعه روش‌های درمانی سلول‌ NK استفاده شود. نسل جدید سلول‌های NK می‌تواند بر علیه سلول‌های سرطانی به کار گرفته شوند و بالاترین نیاز‌های پزشکی را نیز پاسخ دهند.»

هر دو شرکت تجربه رشد سریع را داشته‌اند که این رشد سریع به دلیل توسعه علم و به کارگیری نتایج تحقیقات علمی بوده تا در نهایت به روش‌های درمانی جدید ختم شود. در این همکاری مشترک، طرفین به دنبال توسعه روش ‌درمانی سلول NK برای کمک به بیماران سرطانی هستند.

بی‌موژن یک شرکت خصوصی در حوزه مهندسی ژنوم بوده که در جستجوی روش‌های درمانی ارزان و بهینه است. بی‌موژن با شرکت‌های مختلفی در حوزه زیست‌فناوری همکاری دارد. این شرکت صاحب فناوری TcBusterTM technology بوده که یک پلتفورم ژن‌درمانی مبتنی بر سیستم رهایش غیرویروسی است.

سیتوسن یکی از شرکت‌های داروسازی بوده که در توسعه سلول‌های NK پیشرو است. این شرکت قادر به استفاده از این فناوری برای هدف‌گیری سلول‌های سرطانی است.