تشکیل کنسرسیومی برای تولید باتری‌های ارزان و کارا با فناوری‌نانو

تشکیل کنسرسیومی برای تولید باتری‌های ارزان و کارا با فناوری‌نانو

شرکت کانادایی نانووان با دریافت حمایت مالی ۵ میلیون دلاری از یک بنیاد مستقل قصد دارد تا با همکاری شرکت فولکس‌واگن و چند شریک صنعتی دیگر اقدام به تولید مواد پیشرفته جدید برای کاتدهای باتری یون لیتیم کند.

شرکت نانووان (Nano One) اعلام کرد از سوی سازمان توسعه فناوری تجدیدپذیر کانادا (SDTC) موفق به جذب ۵ میلیون دلار حمایت مالی برای انجام پروژه‌ای در حوزه باتری شده است. این پروژه با عنوان Scaling Advanced Battery Materials روی تولید انبوه مواد پیشرفته برای باتری‌ها متمرکز است.

دن بلاندال مدیرعامل شرکت نانووان می‌گوید: «این پروژه به تولید انبوه مواد پیشرفته با همکاری شرکاء صنعتی مربوط می‌شود. ما از این که سازمان SDTC این پروژه را تایید کرده بسیار خوشحالیم. در پروپوزالی که به این سازمان ارائه شد ۵ تولیدکننده بین‌المللی و خودروسازان اروپایی مشارکت دارند. این پروژه حاوی بخش‌های تحقیق و توسعه، تولید پایلوت و تجاری‌سازی است. ما در حال حاضر روی نهایی کردن بخش‌های مالی پروژه کار می‌کنیم.»

SDTC یک بنیاد فدرال مستقل بوده که روی شرکت‌هایی که در کانادا در بخش محیط‌زیست و اقتصاد فعالیت دارند، سرمایه‌گذاری می‌کند. این سازمان با حمایت از این کارآفرینان به دنبال ایجاد بازار رقابت‌پذیر در بخش فناوری‌های پاک است.

دن بلاندال می‌گوید: «پیش از این، با برخی از شرکت‌های این پروژه همکاری داشته‌ایم، یکی از خبرهای خوب در این پروژه حضور بخش تحقیقات گروه فولکس‌واگن است که به این کنسرسیوم ملحق شده و در آن مشارکت کرده است. نام دو مشارکت کننده دیگر این پروژه فعلا محرمانه است. همکاری با این شرکت‌های بزرگ برای ما فرصت مناسبی است تا فعالیت‌های خود را با پشتیبانی SDTC تسریع کنیم.»

SDTC با اختصاص بودجه‌ای برای این پروژه به دنبال پشتیبانی از فعالیت‌های نانووان و شرکاء این شرکت است. توسعه زیرساخت آزمایشگاهی، ایجاد خط تولید پایلوت و تولید نسل جدیدی از مواد مورد استفاده در کاتد باتری یون لیتیم از جمله اهداف این سازمان است.

لیا لورنس مدیرعامل SDTC می‌گوید: «برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، ما باید به کانادایی‌ها کمک کنیم تا فناوری‌های پاک را پذیرا باشند. نانووان یکی از شرکت‌های پیشرو در این حوزه است که به دنبال تولید باتری‌های ارزان با کارایی بالا است، از این رو به دنبال پشتیبانی از فعالیت‌های این شرکت هستیم.»