پلت‌فورم جدیدی برای تولید نانودارو با هزینه کم و سرعت بالا

پلت‌فورم جدیدی برای تولید نانودارو با هزینه کم و سرعت بالا

پرسیشن نانوسیستمز پلت‌فورم جدیدی برای تولید نانودارو ارائه کرده که با استفاده از آن می‌توان نانوداروها را با سرعت بالا و هزینه کم تولید کرد.

شرکت پرسیشن نانوسیستمز (Precision NanoSystems) یکی از شرکت‌های نانوزیست‌فناوری نوآور در حوزه ارائه محصولات برای نانوپزشکی است. پرسیشن نانوسیستمز اعلام کرد که محصولات جدیدی با نام‌های NxGen Blaze و NxGen blaze+ را ارائه کرده است. این محصولات در حاشیه نمایشگاه سالانه ۲۰۱۹ CRS در اسپانیا عرضه شدند.

پلت‌فورم میکروسیالی NxGen ابزاری است که به‌صورت ویژه برای توسعه نانودارو در مقیاس‌های صنعتی طراحی شده است. دستگاه Blaze نیز ابزاری است که برای پلت‌فورم NxGen طراحی شده که ترکیب این دو موجب معرفی محصول جدیدی به نام NxGen Blaze شده است. این محصول می‌تواند هزینه تولید نانوداروها را کاهش داده و سرعت تولید را نیز افزایش دهد. در حالی که شرکت‌های زیست‌فناوری به دنبال ارائه نسل جدیدی از نانودارو هستند، پرسیشن به دنبال پلتفورم‌هایی است که به محققان کمک کند تا سریع‌تر و ساده‌تر نانوذرات را تولید کنند. بیشتر شرکت‌های زیست‌فناوری روش‌های خاص خود را در تولید نانوذرات دارند. این فرآیند اغلب با توجه به نیاز محصولی یک شرکت تعریف می‌شود. پرسیشن تلاش دارد وارد این فرآیند شده و روش تولید نانوذرات را بهبود دهد.

این شرکت به دنبال افزایش سرعت و کاهش هزینه تولید نانوذرات است، این دو عامل، چالش بزرگی در مسیر توسعه و تولید نانوذرات است. برای مثال، این شرکت می‌تواند در مدت ۵ دقیقه چند میلی‌لیتر نانوذره تولید کند؛ کاری که یک دانشجوی دکتری در مدت چهار ساعت انجام می‌دهد. این بهبود موجب تسریع فرآیند تحقیقات در صنعت و دانشگاه می‌شود.

این شرکت پیش از این نیز سامانه‌ای به نام NanoAssemblr™ برای تولید نانودارو ارائه کرده بود. با پلتفورم NanoAssemblr™ می‌توان به سرعت فرمولاسیون‌های مبتنی بر نانوذرات برای رهایش اسیدهای نوکلئیک، مولکول‌های دارویی و عوامل تشخیصی ایجاد کرد. این فناوری به شرکت‌های مختلف دارویی و زیست‌فناوری و همچنین بخش دانشگاهی در ۲۰ کشور مختلف جهان فروخته شده است.