صادرات نانوداروی ضدسرطان ایرانی به سوریه

صادرات نانوداروی ضدسرطان ایرانی به سوریه

۳۰۰۰ ویال نانوداروی ضدسرطان نانویی به کشور سوریه صادر شده است. ارمنستان، لبنان، عراق، عمان، تایلند و اسپانیا مقاصد صادراتی بعدی این محصولات هستند.

شرکت اکسیر نانو سینا موفق به صادرات محصولات دارویی به کشورهای مختلف آسیایی شده و همچنین در حال طی مراحل قانونی برای صادرات به اروپا است. دکتر مهناز قمی؛ مدیرعامل شرکت اکسیر نانو سینا ضمن تاکید بر تداوم توسعه بازار نانودارو این کشور در خارج از کشور گفت: «تاکنون ۳۰۰۰ ویال نانوداروی ضدسرطان سینادوکسوزوم به کشور سوریه صادر شده است. همچنین برای صادرات این نانوداروی ضدسرطان به ارمنستان، لبنان و عراق نیز مراحل قانونی ثبت دارو در حال انجام است.»

دکتر قمی درباره محصولات در دست توسعه این شرکت می‌گوید: «چهار داروی شیمی‌درمانی برپایه نانولیپوزوم، ۵ مکمل بر پایه مایسل و سه محصول برپایه ژل و پماد نیز در دست توسعه است که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری دو محصول به مرحله تولید برسند.»

مدیرعامل شرکت اکسیر نانو سینا با اذعان به فروش قابل توجه این نانومحصولات در بازار داخل می گوید: «این نانوداروها در بازار مورد پذیرش قرار گرفته و مردم به این داروها اعتماد پیدا کرده‌اند به طوری که در طول یک سال گذشته فروش این محصولات در بازار داخل ۲۰۰ درصد رشد داشته است. بازخورد مثبت دارو در بازار و راهبردهای بازاریابی از جمله دلایل رشد فروش این محصولات بوده است. البته ما تلاش‌های زیادی برای ایجاد اعتماد عمومی روی این محصولات کرده‌ایم برای مثال برای دارو سیناکورکومین ۳۰ آزمون بالینی انجام شده که نتایج آن روی سایت شرکت قابل دسترسی بوده و بخشی از نتایج آن نیز به صورت مقالات علمی منتشر شده است. همچنین پتنت فناوری سینادوکسوزوم نیز در دفتر اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است.»

کورکومین به علت عدم انحلال در آب، قابلیت جذب توسط بدن را ندارد، لذا محلول‌سازی کورکومین در محیط آبی دارای اهمیت فراوانی است. این شرکت با استفاده از فناوری‌نانو انحلال‌پذیری کورکومین را در بدن افزایش داده است. به طور کلی مهم‌ترین اثرات کورکومین اثرات ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و پیشگیری کننده از سرطان است.