عرضه چسب‌های نانویی با هدایت گرمایی بالا برای صنعت هوافضا

عرضه چسب‌های نانویی با هدایت گرمایی بالا برای صنعت هوافضا

شرکت اپلاید گرافن دو چسب نانویی با هدایت گرمایی بالا به بازار عرضه کرده است که برای استفاده در صنعت هوافضا ایده‌آل هستند. این چسب‌ها را می‌توان برای چسباندن قطعات ماهواره و دیگر تجهیزات بخش هوافضا به کار برد.

شرکت اپلاید گرافن متریالز اخیرا اقدام به ارائه چسب رزینی رسانا با نام‌های AGM TP300 و  AGM TP400 کرده است که برای استفاده در بخش هوافضا مناسب است. این چسب‌ها دارای هدایت گرمایی بسیار بالایی (بین ۳ تا ۶ W/mk) بوده و در عین حال از خاصیت مکانیکی قابل توجهی نیز برخوردار هستند. ترکیب این دو ویژگی موجب شده تا عملکرد این چسب‌ها برای استفاده در حوزه‌های مختلف مناسب باشد.

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این چسب آن است که با دانسیته رزین ۴۰ درصد کمتر از دیگر چسب‌های موجود در بازار پخت می‌شود. بنابراین، این چسب‌ها را می‌توان چسب‌های همه‌کاره دانست که هم از نظر هزینه و هم عملکرد بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهند بود.

در حال حاضر این چسب‌ها برای استفاده در صنعت هوافضا مورد پذیرش قرار گرفته‌اند و از آن‌ها می‌توان در جاهایی که لازم به مدیریت گرمایی است، استفاده کرد. فضاهای خالی که قرار است با ماده‌ای مناسب پر شوند که از نظر حرارتی نیز رسانا باشند، بهترین گزینه برای استفاده این چسب‌ها هستند. این چسب‌ها برای قطعات ماهواره‌ها و تجهیزات هوافضا مناسب هستند.

این چسب‌ها همانند چسب‌های دوقلو در دو بسته جداگانه بوده که یکی مربوط به رزین و دیگری عامل سفت‌کننده چسب است. این چسب‌ها در مدت زمان کمی سفت می‌شوند. ابعاد بسته این چسب‌ها کوچک بوده و برای مصارف مختلف عرضه می‌شوند.