عرضه نسخه جدیدی از میکروسکوپ AFM برای حوزه زیستی

عرضه نسخه جدیدی از میکروسکوپ AFM برای حوزه زیستی

شرکت بروکر اقدام به ارائه نسخه جدیدی از میکروسکوپ نیروی اتمی برای تحقیقات زیستی کرده است. در این نسخه از فناوری Nano Wizard استفاده شده که عملکرد دستگاه را در بخش اعمال فرآیندهای نانومکانیکی روی نمونه‌های نرم بهبود داده است.

شرکت بروکر (Bruker) اعلام کرد که ورژن جدید میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) خود را با قابلیت تصویربرداری از مواد زیستی به بازار عرضه کرده است. در این میکروسکوپ از فناوری NanoWizard® ۴ XP  استفاده شده است. در این ورژن از دستگاه فناوری انحصاری شرکت بروکر موسوم به PeakForce Tapping® نیز استفاده شده است که کاربر را قادر می‌سازد تا کنترل زیادی روی نیروی اعمال شده بر سطح داشته باشد و همچنین کاربری دستگاه را ساده می‌کند. همچنین در این دستگاه از مود industry-leading QI™  استفاده شده که امکان اعمال فرآیندهای نانومکانیکی را روی نمونه‌های نرم فراهم می‌کند.

سامانه NanoWizard از ترکیب میکروسکوپ نیروی اتمی با روش‌های نوری پیشرفته انجام شده است که سطح بالایی از عملکرد را در این ابزار ایجاد کرده و همچنین امکان ترکیب شدن این میکروسکوپ را با ادوات دیگری نظیر میکروسکوپ کنفوکال فراهم کرده است.

بارت هوگنبوم، استاد رشته زیست‌فیزیک مرکز فناوری‌نانو لندن و دانشگاه کالج لندن می‌گوید: «ما بسیار خوشحالیم که می‌بینیم سامانه جدید Nanowizard پیاده‌سازی شده و از آن برای تصویربرداری با عملکرد بالا استفاده می‌شود. این فناوری قابل انطباق با دیگر میکروسکوپ‌های نوری است.»

از یک سال قبل تاکنون، ما بخشی از خانواده بروکر بوده‌ایم و همکاری مشترک نزدیکی با این شرکت داشته‌ایم تا بتوانیم میکروسکوپ نیروی اتمی را برای استفاده در بخش زیستی توسعه دهیم و همچنین فناوری انبرک نوری را برای مشتریان در بخش تحقیقات پیشرفته ارائه کنیم. با استفاده از سامانه NanoWizard ما می‌توانیم عملکرد میکروسکوپ نیروی اتمی را در بخش تحقیقات علوم زنده بهبود دهیم.»