ارائه نیازهای صنعت آب و انرژی در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو

ارائه نیازهای صنعت آب و انرژی در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو

یکشنبه ۲۱ مهرماه از سال ۱۰ صبح شبکه تبادل فناوری میزبان شرکت فراب در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است تا نیازهای شرکت فراب در هفت حوزه مهندسی و نظارت، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی پایپینگ، مهندسی ساختمان، مهندسی فرآیند، مهندسی کنترل و ابزار دقیق ارائه شود. این نیازها با فناوری های رنگ و رزین، پلیمرهای پیشرفته، پوشش‌های فوق‌سخت فلزی، انرژی‌های نوین، نانوپوشش‌ها، تصفیه آب، برطرف خواهند شد.

یکی از رویدادهای مهم دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو، رویداد ارائه نیازهای فناورانه است. شرکت فراب فناوری‌های موردنیاز خود در بخش رساناها، تصفیه آب، نانوپوشش، انرژی‌های نوین، پوشش‌ فوق‌سخت فلزی، رنگ و رزین و پلیمرهای پیشرفته را در حاشیه دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو ارائه خواهد کرد.

مخاطبان این رویداد اساتید، فناوران، مهندسان و دانشجویان حوزه های مهندسی مواد، متالورژی، پلیمر، مهندسی مکانیک، ساخت و تولید، شیمی و فیزیک هستند.

فراب در سال ۱۳۷۱، فعالیت رسمی خود را به عنوان پیمانکار عمومی احداث نیروگاه‌های آبی در ایران آغاز نمود. هدف از تاسیس این شرکت‌، ایجاد دانش فنی طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های نیروگاه آبی در یک شرکت ایرانی و کاهش هزینه احداث این نیروگاه‌ها در مقایسه با اجرای پروژه به صورت کلید تحویل توسط پیمانکاران خارجی بود. در سال ۱۳۸۳، با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت فراب در حوزه احداث نیروگاه‌های آبی در کشور، با توجه به محدود شدن پتانسیل رشد آتی بازار پروژه‌های برق آبی در ایران و ظرفیت و توانایی فنی و مهندسی و اجرایی در فراب برای ورود به سایر حوزه‌های زیربنایی، فراب را بر آن داشت تا عقد قراردادهای احداث نیروگاه‌های آبی در خارج از ایران و ورود به حوزه طرح‌های نفت، گاز و پتروشیمی و نیروگاه حرارتی را به عنوان هدف راهبردی خود تعیین و فعالیت‌های خود را در این راستا برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کند.

قابلیت‌های فنی و مهندسی و توانایی مدیریت پروژه‌های زیربنایی، خوشنامی و حسن شهرت فراب نزد کارفرما و پیمانکاران حوزه برق آبی و تلاش و کوشش مجدانه همکاران موجب شد، این اهداف محقق شود. در سال ۱۳۸۹، وجود ظرفیت مناسب در کشور در زمینه صنایع ریلی و فقدان وجود پیمانکاران عمومی داخلی شناخته شده و توانمند برای پاسخ‌گویی به این نیاز و همچنین وجود توانمندی‌های اثبات شده فراب برای اجرای طرح‌های زیربنایی، زمینه‌ساز ورود به حوزه اجرای طرح‌های صنعت ریلی شد. تعریف پروژه کنتورهای هوشمند برق در کشور و بازار رو به رشد این حوزه با توجه به جدید بودن فناوری آن در دنیا، فراب را برآن داشت تا به این حوزه نیز به عنوان یکی از حوزه‌های جدید کسب‌وکار خود توجه کرده و در آن نقش‌آفرین باشد.

لازم به ذکر است این برنامه روز یکشنبه ۲۱ مهرماه از سال ۱۰ صبح در سالن شماره ۵ (کارگاه شماره ۲) برگزار خواهد شد.