رویداد ملی «نانوفناوری سلامت، شیلات نوین و ارزش‌افزوده»

رویداد ملی «نانوفناوری سلامت، شیلات نوین و ارزش‌افزوده»

دانشگاه علوم پزشکی ایران از ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند میزبان رویداد ملی «نانوفناوری سلامت، شیلات نوین و ارزش افزوده» است. این رویداد با همکاری موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران برگزار می‌شود.

حدود یک سوم از مرزهای ایران آبی است بنابراین بخشی از درآمد مردم ایران از دریا و بخش شیلات تامین می‌شود. از این رو تلاش‌های زیادی برای بهبود صنعت شیلات با استفاده از فناوری‌های مختلف نظیر فناوری‌نانو صورت گرفته است.

این رویداد روی استفاده از فناوری‌نانو و کاربردهای آن در صنعت شیلات متمرکز است. علاقه‌مندان و فعالان حوزه فناوری‌نانو و شیلات در این رویداد به گردهم آمده تا درباره ارتباط میان این دو حوزه و روش‌های توسعه صنعت شیلات با استفاده از فناوری‌نانو تعامل داشته باشند.

فرآوری محصولات شیلات و ایجاد ارزش‌افزوده با کمک فناوری‌نانو، تولید مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی از آبزیان و گیاهان دریایی با کمک فناوری‌نانو، دارورسانی نوین به آبزیان با کمک نانوحامل‌ها، کیت‌های تشخیصی مبتنی بر فناوری‌نانو در بخش شیلات و تصفیه آب و پساب با کمک فناوری‌نانو از جمله حوزه‌های اصلی این رویداد هستند.