استفاده از گرافن در ماسک‌های آرایشی و بهداشتی

استفاده از گرافن در ماسک‌های آرایشی و بهداشتی

یک شرکت بریتانیایی با همکاری یک شرکت کره‌ای اقدام به تولید ماسک‌های زیبایی کرده‌اند، ماسک‌هایی که در آن‌ها از گرافن استفاده شده است.

بعد از شانزده سال از وضعیت هایپ گرافن، به نظر می‌رسد که گرافن با وارد شدن به ماسک‌های آرایشی و بهداشتی پتانسیل‌های پیش‌بینی شده را به مرحله ظهور رسانده است.

به تازگی شرکت هایدال، به‌عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده گرافن، اقدام به تولید ماسک زیبایی با استفاده از گرافن کرده است. این ماسک با همکاری شرکت آی‌کرافت (iCraft) تولید شده است.

آی‌کرافت یک شرکت کره‌ای است. این شرکت درباره چگونگی استفاده از گرافن در این ماسک‌ها، اطلاعاتی ارائه نکرده است.

درک یون، از مدیران شرکت آی‌کرافت می‌گوید که این شرکت قصد دارد تا با همگرایی کسب‌وکارهای موجود و گسترش همکاری، اقدام به تولید محصولات گرافنی مختلف کند. وی می‌افزاید: «ما امیدواریم که این ماسک زیبایی بتواند پاسخ خوبی از بازار جهانی لوازم آرایشی دریافت کند.»

در حال حاضر استفاده از گرافن در حوزه‌های مختلف رو به افزایش بوده و در حوزه‌هایی نظیر باتری، هواپیماسازی و پیل‌های خورشیدی به کار گرفته می‌شود.

گرافن دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که موجب می‌شود تا توجه بسیاری را به خود جلب کند. این ماده تقریبا صد برابر مستحکم‌تر از فولاد بوده و در عین حال رسانا و شفاف است. از این رو در محصولاتی نظیر جلیقه ضدگلوله، ایمپلنت‌های انعطاف‌پذیر و فیلترهای تصفیه آب استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ شرکت سامسونگ اعلام کرد که باتری حاوی گرافن تولید کرده است و این باتری می‌تواند ۵ برابر سریع‌تر از باتری‌های رایج شارژ شود.

هر چند موسسه لوکس‌ریسرچ گزارشی منتشر کرد که در آن گفته شده بود، گرافن مملو از وعده‌های اثبات نشده است. اما تولید این ماسک حاوی گرافن نشان می‌دهد که گرافن در حال رسیدن به مرحله کاربردهای صنعتی است و مرحله هایپ را پشت سر گذاشته است.