ساخت دستگاهی برای مشخصه‌یابی سوسپانسیون‌های کمپلکس نانوذرات

به تازگی دستگاه Magnometer XRS توسط ماگلکا برای تعیین مشخصات سوپانسیون‌های حاوی نانوذرات که برای کنترل کیفی خط تولید کارخانه‌ها بسیار مناسب بوده، عرضه شده است.

شرکت ماگلکا (Mageleka) یک شرکت فعال در حوزه تجهیزات علمی است که روی ساخت دستگاه‌های تعیین مشخصات و آنالیز مواد پیچیده فعالیت دارد. این شرکت، تمرکز ویژه‌ای روی ترکیبات با ساختار چند جزئی و سوسپانسیون‌های نانوذره‌ای دارد.

ماگلکا توسط گروهی از کارآفرینان که سابقه چندین ساله در صنعت و دانشگاه دارند، تاسیس شده است، افرادی که در بخش توسعه تجهیزات آنالیزی تجربه زیادی دارند.

اولین دستگاهی که این شرکت تولید کرده Magnometer XRS نام دارد که یک دستگاه رزونانس مغناطیس هسته‌ای میدان ضعیف است. این دستگاه که در حال حاضر به بازار نیز عرضه شده، می‌تواند تفاوت بسیار کم میان نمونه‌هایی از یک جنس را تشخیص دهد. در واقع، نمونه‌هایی که جنس یکسان داشته ولی تفاوت بسیار اندکی میان آن‌ها وجود دارد با این دستگاه قابل شناسایی هستند؛ بنابراین، این دستگاه ابزار ایده‌آلی برای بخش کنترل کیفی است.

این دستگاه را می‌توان در کارخانه‌ها و خط‌های تولید به‌منظور بررسی کیفیت محصولات و تکرارپذیری محصولات در هر دوره تولید استفاده کرد.

این دستگاه به‌گونه‌ای طراحی شده است که سازوکار ساده‌ای داشته و نیاز به آماده‌سازی خاصی نداشته باشد و بیشتر اندازه‌گیری‌های در آن در زمانی کمتر از دو دقیقه انجام می‌شود.

مشتریان این دستگاه، شرکت‌های فعال در حوزه کاتالیست، داروسازی، محصولات مراقبت شخصی و دارویی هستند.