سطل زباله آنتی‌باکتریال نانو، برای محیطی پاکیزه‌تر

شرکت صنعت‌سازان ایده‌آل پلاست سطل زباله آنتی‌باکتریال تولید و به بازار عرضه می‌کند. این سطل‌های زباله با استفاده از نانومواد آنتی‌باکتریال تقویت شده‌اند و می‌توانند از رشد عوامل بیماری‌زا جلوگیری کنند.

سطل زباله به دلیل ماهیت کارکردی خود، از جمله فضاهای آلوده در اماکن عمومی و فضای داخل منزل است، به طوری که می‌توان سطل‌های زباله را از جمله کانون‌های تشکیل عوامل بیماری‌زا دانست. جلوگیری از رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در داخل سطل زباله یکی از نکات مهمی است که در طراحی و ساخت این محصولات به آن توجه می‌شود. استفاده از خواص آنتی‌باکتریال نانومواد کمک زیادی به تولیدکنندگان این محصول می‌کند.

در این راستا، شرکت صنعت سازان ایده‌آل پلاست سطل‌های زباله نانو با خواص آنتی‌باکتریال را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این سطل‌های زباله آنتی‌باکتریال قابل استفاده در قسمت‌های مختلف خانه از جمله اتاق کودک، حمام، آشپزخانه و محیط‌های اداری بوده و قابل نصب روی درب کابینت و کشوی میز هستند.

این محصول که مطابق با استاندارد ملی شماره INSO ۲۱۱۴۵ و با مواد اولیه FOOD GRADE و BPA FREE تولید شده دارای خواص ضدمیکروبی بسیار قوی است. کم جا بودن، کیفیت بالا، طراحی نوآورانه و قیمت پایین نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی از جمله مزایای این محصول است.

در تولید این سطل‌های زباله از نانوذرات اکسید روی (ZnO) استفاده شده است. خاصیت آنتی‌باکتریال که با استفاده از نانوذرات اکسیدروی در ساخت سطل آنتی‌باکتریال ایجاد شده، مانع از تجمع و رشد باکتری و قارچ می‌شود. اثر ضدباکتریایی اکسیدروی به صورت چشمگیری در بعد نانومتری افزایش می‌یابد، به ‌طوری‌که قادر به از بین بردن انواع مختلفی از باکتری‌ها است.

فعالیت ضدباکتریایی شاخصی از میزان توانایی محصول در از بین بردن باکتری‌های در تماس با آن است؛ که از مقایسه لگاریتمی تعداد باکتری‌های موجود بر روی نمونه شاهد و نمونه محصول بعد از ۲۴ ساعت تماس با باکتری به‌دست می‌آید. طبق استاندارد، هنگامی که فعالیت ضدباکتریایی محصول بین ۲ تا ۳ باشد، اثرگذاری معنی‌دار است؛ اگر فعالیت ضدباکتریایی بیش از ۳ باشد اثرگذاری قوی دارد. میزان «فعالیت ضد باکتریایی» این محصول مطابق با استاندارد به شماره INSO 10900 موردارزیابی قرار گرفته و بیش از دو گزارش شده است.