راه‌اندازی خط تولید شیلدهای الکترومغناطیسی تقویت شده با گرافن

شرکت انرژی نانوتک (Nanotech Energy) خط تولید شیلدهای تداخل‌ الکترومغناطیس را که حاوی فناوری پیشرفته گرافن است، راه‌اندازی می‌کند. از گرافن برای ایجاد پوشش به‌منظور محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس و رادیویی و همچنین مدیریت گرما استفاده می‌شود.

شرکت انرژی نانوتک یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه گرافن، محصولاتی نظیر شیلد تداخل الکترومغناطیس حاوی پوشش گرافنی، رنگ و نانوپوشش و همچنین شیلدهای فرکانس‌های رادیویی را تولید می‌کند.

در حال حاضر در خط تولید شیلدهای تداخل الکترومغناطیس این شرکت شش محصول وجود دارد که همه آن‌ها بسیار رسانا بوده و محافظت خارجی عالی داشته و در عین حال مانع از نشت فرکانس‌های رادیویی یا تداخل امواج الکترومغناطیس می‌شوند.

این محصولات را می‌توان روی کالاهای مختلف اسپری کرد یا به‌صورت غوطه‌وری یا رول کردن سطح داخل محلول مورد نظر روی کالاها قرار داد.

این خط تولید جدید، شیلد تداخل الکترومغناطیس براساس فناوری گرافنی این شرکت ساخته شده که شامل موارد ذیل است:

  • Eco Armour Paint & Sheets: یک رنگ رسانای آبی تک‌جزئی، طراحی شده برای کاهش تداخل امواج رادیویی و الکترومغناطیسی و همچنین مدیریت اتلاف حرارت. این محصول دارای کامپوزیت کربن مبتنی بر گرافن است که باعث کاهش قابل توجه وزن شده و محافظت در برابر خوردگی و کاهش هزینه را در پی دارد.
  • Elite Armour Paint: یک رنگ رسانای دو بخشی از جنس پلی‌اورتان با پوسته‌های مسی به همراه روکش نقره که بیشترین میزان میرایی را ایجاد می‌کند.
  • Elite Armour Sheets: یک ورق بسیار نازک، انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر خراش که سبک بوده و دارای ویژگی‌های محافظتی برتر در برابر تداخل امواج الکترومغناطیس است. این بخش، هدایت حرارتی بالایی داشته و از یکپارچگی ساختاری و انعطاف‌پذیری مکانیکی برخوردار است.
  • Ultra Elite Armour Paint & Sheets: دارای ویژگی‌های ذکر شده در Elite Paint and Sheets است اما در آن یک اتصال‌دهنده پلی‌استری با انعطاف‌پذیری بالا قرار داده شده‌است. این رنگ اسپری تک‌جزئی است که می‌تواند بخش‌های دارای هندسه پیچیده را به خوبی پوشش دهد.

شرکت نانوتک انرژی در سال ۲۰۱۴ توسط جک کاوانو از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا تاسیس شده ‌است و هدف آن، تجاری‌سازی یافته‌های دانشگاهی حوزه گرافن است.