با امضای قراردادی، باتری‌های گوگرد لیتیم از فناوری‌ نانو بهره‌مند می‌شوند

شرکت دایرکتا پلاس قرار است گرافن‌های خود را برای تولید کاتد باتری‌های گوگرد لیتیم در اختیار شرکت نکستک قرار دهد. این دو شرکت برای این کار قراردادی به امضا رسانده‌اند.

شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) برای تامین گرافن مورد نیاز برای تولید باتری گوگرد لیتیم، با شرکت نکستک (NexTech) قرارداد همکاری امضا کرد.

دایرکتا پلاس که سازنده پلاکت‌های نانوگرافنی است، اعلام کرده که تفاهم‌نامه‌ای غیرالزام‌آور با شرکت نکستک امضا کرده است و به این شرکت مستقر در نوادا، که در زمینه باتری‌های گوگورد لیتیم فعالیت دارد، کمک کند.

طبق مفاد این توافق‌نامه، شرکت دایرکتا پلاس نانوپلاکت‌های گرافنی خود موسوم به G+ را به‌عنوان ماده اولیه اصلی برای تولید کاتد باتری‌های گوگرد لیتیم در اختیار نکستک قرار می‌دهد.

شرکت نکستک پیش از ورود به این توافق‌نامه، آزمایش‌های مختلفی را روی گرافن شرکت دایرکتا پلاس انجام داده و این آزمایش‌ها را با موفقیت به پایان رسانده است. نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که گرافن G+ شرکت دایرکتا پلاس برای استفاده در کاتد باتری گوگرد لیتیم مناسب هستند.

گرافن‌های تولیدی شرکت دایرکتا پلاس تاکنون در پروژه مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. سال گذشته دایرکتا پلاس با یک شرکت رومانیایی برای استفاده از جاذب حاوی گرافن به توافق رسید. فناوری Grayfysorber از گرافن برای تصفیه آب‌های آلوده به مواد هیدروکربنی استفاده می‌کند. دایرکتا پلاس اعلام کرده که این فناوری می‌تواند موثرتر از فناوری‌های رایج باشد و ۱۰۰ برابر قدرت جذب بیشتری از وزن خود را برای جذب آلاینده‌های نفتی دارد. این یک محصول تجدیدپذیر، غیراشتعال و با قابلیت استفاده مجدد است.

در سال گذشته دایرکتا پلاس آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی روی آسفالت‌های تقویت شده با گرافن انجام داد و این آسفالت‌ها به‌صورت آزمایشی در فرودگاه فیومیسنو شهر رم مورد استفاده قرار گرفت، فرودگاهی که میزبان هواپیماهایی نظیر بوئینگ ۷۷۷ و ایرباس A۳۸۰ است. در این پروژه از افزودنی آسفالت موسوم به Gipave استفاده می‌شود که توسط دایرکتا پلاس و شرکت همکار آن، ایترکمیکا توسعه داده شده ‌است. ایترکمیکا شرکت توزیع کننده افزودنی‌های آسفالت در ایتالیا است.

این شرکت چندی پیش اعلام کرد که محصولات گرافنی دایرکتاپلاس قرار است توسط یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نساجی مورد استفاده قرار گیرد. لورو پیانا یک شرکت ایتالیایی تولیدکننده پارچه و لباس بوده که به دنبال استفاده از فناوری‌نانو در منسوجات است.