عرضه تجاری کفش‌های ‌نانویی با خواص ضدباکتری

چی‌فوت‌ویر که توسط یک طراحی برجسته کفش و شرکت فاروک سیستمز تاسیس شده ‌است، کفش‌های گرافنی به بازار عرضه کرده که از خواص ضدباکتری برخوردار هستند.

فاروک شامی مدیر شرکت فاروک سیستمز (Farouk Systems Inc) با همکاری بنیان‌گذار و طراح اجرایی جوآن اوروزکو برای تولید کفش CHI اقدام کرده است. در جدیدترین مجموعه کفش‌های چی‌فوت‌ویر (CHI Footwear) که به‌عنوان برندی با محوریت فناوری، راحتی و زیبایی شناخته می‌شود، از گرافن استفاده شده ‌است. از آنجا که پا و کفش ما از طریق تماس با سطوح کثیف یا آلوده به‌ویژه با قرار گرفتن در معرض میکروب مستعد بیماری هستند و با توجه به اینکه جهان با بیماری همه‌گیر کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند، افزایش مراقبت‌های بهداشتی بسیار ضروری است.

این مجموعه جدید کفش ورزشی، در اندازه‌های زنانه و مردانه در دسترس بوده و برای تولید آن‌ها از آخرین فناوری‌ها برای اطمینان از ایمنی استفاده شده ‌است.

در تولید این کفش‌ها به‌دلیل استفاده از گرافن، پای مصرف‌کنندگان در برابر مشکلات پا از جمله باکتری، گردش خون ضعیف، عرق، بو و خستگی محافظت می‌شود.

مجموعه جدید کفش‌های CHI Footwear Graphene از این ماده شگفت‌انگیز استفاده می‌کند، که باعث می‌شود کفش‌ها ۲ برابر قوی‌تر، انعطاف‌پذیرتر و پوشیده‌تر از کفش‌های ورزشی معمولی باشند. در این کفش‌ها از پارچه ضدباکتری گرافن استفاده شده ‌است.

ویژگی خاص دیگر این کفش‌ها، کفی‌های طبی به کار رفته در آن است. در طراحی این کفی‌ها از فناوری فوم ویژه‌ای استفاده شده ‌است که شامل فشرده‌سازی برای ماساژ پا هنگام راه رفتن است و انرژی و گردش خون را در پا افزایش می‌دهد.

این کفش‌های گرافنی همچنین به افرادی که دچار فشار خون، هایپرگلیسمی و چربی خون هستند نیز مفید است و حتی می‌توانند به رفع خستگی کمک کنند.

جوآن اوروزکو می‌گوید: «انتخاب مواد خوب برای ایجاد کیفیت و راحتی برای مشتریان مهم است.»

سیندی اوروزکو، مدیر فروش کفش CHI، می‌افزاید: «با توجه به بحران ویروس کرونا که به سرعت در حال گسترش است، ما یاد گرفتیم که می‌توانیم با محافظت از پاهای خود دست به تغییراتی بزنیم.»

CHI Footwear و Farouk Systems ، Inc. در زمینه نوآوری و فناوری مشترک هستند. با ترکیب دانش و دانش فنی، شرکت‌ها به دنبال تحول در بازار کفش هستند.

دکتر فاروک شامی می‌گوید: «نوآوری در محصول یک اولویت و نیروی محرکه است. ما معتقدیم که این کفش‌های پیشرفته در صنعت کفش اثرگذار خواهد بود.»