عرضه مجموعه‌ محصولاتی که در آن از گرافن استفاده شده ‌است

دایرکتا پلاس مجموعه‌ای از محصولات خود را به بازار عرضه کرده است که در آن از گرافن استفاده شده‌ است. این محصولات به دلیل وجود گرافن از ویژگی‌های خاصی نظیر هدایت گرمایی بالا و خواص آنتی‌باکتریال و ضدویروسی برخوردار هستند.

شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) مجموعه‌ای از محصولات تقویت شده با گرافن را به بازار عرضه می‌کند. این شرکت متخصص در حوزه گرافن به تازگی مجموعه جدیدی از کپسول‌های سه جزئی را تولید کرده است که ویژگی‌های منحصر به فردی نظیر هدایت گرمایی و خواص ضدباکتری و ضد ویروسی دارد.

این مجموعه کلکسیون کیهانی نامگذاری شده ‌است که در آن «پیراهن فناورانه»، «ژاکت ۲۰۰۴» و ماسک‌های جدید «Moonlight» و «Earthshine» دیده می‌شود.

جولیو سزارو، بنیان‌گذار و مدیرعامل دایرکتا پلاس می‌گوید: «ایده تولید و عرضه لباس‌های گرافن پوشیدنی از تجربه پیشین ما در بخش تولید ماسک G+ نشات گرفته است. ما زمانی‌که گرافن پلاس را در فرآیند تولید ماسک به‌کار گرفتیم و به بازار عرضه کردیم، دریافتیم که مشتریان می‌توانند با استفاده از این محصولات دریابند که چگونه صنعت گرافن می‌تواند محصولاتی انقلابی تولید کند و در زندگی روزمره به کار گرفته شود.»

دایرکتا پلاس پیش از این از گرافن برای استفاده در منسوجات استفاده کرده است. یکی از حوزه‌هایی که دایرکتا پلاس در آن وارد شده، تولید ماسک‌های آنتی‌باکتریال با کمک گرافن است. این شرکت نشان داده است که گرافن می‌تواند در بهبود خواص منسوجات تاثیر گذاشته و حتی اثرات ضدویروسی به آن اعطا کند. هنگامی‌که ویروس با منسوجات حاوی گرافن تماس پیدا می‌کند، فیلتر شده و مقدار آن به ‌میزان قابل ‌توجهی کاهش پیدا می‌کند. به گفته شرکت دایرکتا پلاس، ماسک حاوی گرافن، مزایای زیادی برای مصرف‌کننده داشته است؛ البته کاربرد این ماسک تنها برای مقابله با کرونا نیست بلکه برای انواع مختلف عوامل بیماری‌زا قابل‌ استفاده است. این نوع ماسک‌ها دارای سطح فیلتراسیون بالایی بوده و عملکرد تنفسی را بهبود می‌دهند که با این کار، تنفس راحت‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. در این میان، شرکت دایرکتا پلاس می‌داند که مردم علاوه‌بر ویروس کرونا دغدغه‌های دیگری نیز دارند و تلاش می‌کند که این دغدغه‌ها را نیز رفع کند. برای مثال، ماسک‌های گرافنی این شرکت قابل شستشو هستند که این به معنای امکان استفاده مجدد از ماسک است؛ بنابراین، این ماسک‌ها نسبت به ماسک‌های یک‌بار مصرف، زیست‌سازگارتر هستند.

دایرکتا پلاس که یکی از تولیدکنندگان گرافن در جهان است، پیش از این نیز در صنایع مختلف نظیر تولید آسفالت و منسوجات فعالیت‌هایی داشته است.