جذب سرمایه برای تداوم توسعه کسب و کار نانویی

شرکت اپلاید گرافن متریالز به‌منظور ادامه اجرای برنامه‌های توسعه کسب و کار خود، ۶ میلیون پوند از موسسه‌ها و سرمایه‌گذاران خصوصی سرمایه جذب کرده است.

شرکت اپلاید گرافن متریالز (Applied Graphene Materials) برای اجرای مرحله بعدی برنامه رشد خود ۶ میلیون پوند سرمایه جذب کرده است.

این سرمایه از طریق موسسه‌ها و سرمایه‌گذاران خصوصی جمع‌آوری شده تا رشد مورد انتظار مشتری و توسعه محصول توسط اپلاید گرافن متریالز تأمین شود.

هیئت‌مدیره این شرکت به‌تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرد که از فرصت‌های موجود در بازارهای خود استفاده می‌کند و توسعه کسب و کار خود را سرعت می‌دهد. سطح فعلی نقدینگی برای داشتن سرمایه در گردش برای فعالیت‌های امسال کافی است، اما هیئت‌مدیره اپلاید گرافن متریالز معتقد است که «جمع‌آوری کمک‌های مالی» برای اجرای مرحله بعدی برنامه رشد آن‌ها ضروری است.

در یک سال گذشته، اپلاید گرافن متریالز فعالیت‌های زیادی داشته و خبرهای مثبتی از این شرکت منتشر شده‌ است، از جمله این اخبار این است که آژانس شیمی اروپا (ECHA) مجوز افزایش سقف واردات گرافن از سوی کنسرسیوم REACH را به اتحادیه اروپا تایید کرده است. تایید آستانه جدید از حجم مجاز برای استفاده از پودر گرافن کنسرسیوم REACH «یک نقطه عطف مهم» برای این صنعت بوده و اپلاید گرافن متریالز یکی از اعضا مهم این کنسرسیوم است.

خبر مثبت دیگر این که اپلاید گرافن متریالز قرارداد توزیع محصول با شرکت مانهو پلیمرز (Manho Polymers Co. Ltd) در کره‌جنوبی امضا کرده است. مانهو پلمیرز توزیع‌کننده مواد شیمیایی در کره‌جنوبی است. این توافق‌نامه، اپلاید گرافن متریالز را قادر می‌سازد تا به چهارمین بازار بزرگ پوشش در منطقه آسیا دسترسی پیدا کند که تخمین زده می‌شود سالانه بیش از ۹۰۰ میلیون لیتر رنگ تولید کند و ارزش بازاری بیش از ۴٫۶ میلیارد دلار در سال دارد.

آدریان پاتس مدیر اجرایی اپلاید گرافن متریالز می‌گوید: «ما از حمایت سهامداران فعلی خود سپاسگزاریم و می‌خواهیم از سرمایه‌گذاران جدید این شرکت استقبال کنیم. ما معتقدیم که در موقعیت‌های خوبی قرار داریم و می‌توانیم فرصت استفاده از مواد گرافنی را در کاربردهای مختلف فراهم کنیم.»

این شرکت ده سال قبل، از دانشگاه دورام به‌صورت اسپیناف انشعاب یافت و تا به امروز در حوزه فناوری ‌نانو فعالیت کرده است. اپلاید گرافن متریالز اکنون رهبر جهانی در توسعه و کاربرد مواد گرافنی شناخته می‌شود که برای مشتریانی در بخش پوشش، کامپوزیت و مواد کاربردی محصولاتی ارائه می‌دهد. این شرکت توسط پروفسور کارل کلمن تاسیس شد، دانشمندی که جوایز متعددی را کسب و سال‌ها قبل موفق به ارائه فرایندی با راهبرد پایین به بالا به‌منظور تولید گرافن شد. اپلاید گرافن علاوه‌بر قطب‌های تجاری در انگلستان و آمریکا، اکنون مواد و محصولات خود را در کشورهای کانادا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، یونان، ایتالیا، آفریقای جنوبی، اسکاندیناوی و ژاپن توزیع می‌کند.