دریافت بودجه‌ای برای تولید مخازن سوخت هیدروژنی مستحکم‌تر با فناوری‌ نانو

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانومواد، با دریافت بودجه‌ای به‌دنبال ساخت مخازن سوخت هیدروژن با استحکام بالا است تا از این مخازن برای توسعه بیشتر خودروهای مجهز به پیل سوختی استفاده شود.

شرکت هایدال گرافن اینداستریز (Haydale Graphene Industries) اعلام کرد که برای تولید مخازن سوخت هیدروژن سازگار با محیط‌زیست بودجه‌ای ویژه دریافت کرده است.

این تولیدکننده نانومواد به تازگی اعلام کرده که بودجه‌ای به مبلغ ۱۳۸،۵۴۹ پوند از مرکز پیشرانه پیشرفته برای تولید مخازن پیل‌های سوخت هیدروژن دریافت خواهد کرد.

در این پروژه قرار است مناسب بودن مخزن ذخیره‌سازی هیدروژن شرکت هایدال ارزیابی شود که می‌تواند به تولید هیدروژن بیشتر در آینده کمک کند.

هایدال می‌گوید: «مرکز پیشرانه پیشرفته ۹٫۴ میلیون GBP برای ۲۲ مطالعه امکان‌سنجی هزینه کرده است تا فناوری‌های خودروهای کم کربن را توسعه بیشتری دهد.»

امید است که مواد تقویت شده با گرافن هایدال به حمایت از آینده تولید خودروهای سبز در بریتانیا کمک کند. کیت برودبنت، مدیر ارشد اجرایی هایدال، گفت: «ما توسعه مخازن هیدروژن را به‌عنوان یک حوزه مهم در زمینه فناوری در نظر می‌گیریم. به دنبال تمرکز بر تحقیق و توسعه تجاری در این زمینه هستیم، ما همچنان به پیشرفت فرایند خود برای کمک به ایجاد مخازن هیدروژن با دوام و با مقاومت بالا ادامه می‌دهیم.»

شرکت هایدال ۶ سایت فعال در بریتانیا، آمریکا و آسیا دارد. این شرکت چندی قبل، قرارداد تجاری با یک شرکت صنعتی فعال در حوزه‌ نانوکامپوزیت امضا کرده که به واسطه‌ آن پیشرفت‌های قابل توجهی در این حوزه به‌دست آمده ‌است. هایدال برای اطمینان از تثبیت موقعیت خود در بازار و به حقیقت پیوستن پتانسیل‌های آن، اقدام به بازنگری راهبردهای کسب و کار شرکت کرده‌ است. اولین تغییر این شرکت روی رزین، پلیمر و کامپوزیت بوده که قرار است روی بازاریابی و فروش تمرکز پیدا کند. هایدال قصد دارد برای تولید کامپوزیت، گرافن را با الیاف کربنی ترکیب کند. در راهبرد دوم، این شرکت قصد دارد روی محصولات کاربید سیلیکون تمرکز داشته باشد و جوهرهای گرافنی را توسعه دهد. این نانوجوهرها برای تولید ادوات سنجش قند خون استفاده می‌شوند. شرکت هایدال علاوه بر ثبت شرکت‌های مختلف در سراسر جهان، برای توسعه‌ کسب و کار خود با شرکت‌های مختلف نیز همکاری می‌کند. این شرکت تلاش دارد با شرکت‌های صاحب فناوری‌های پلیمری وارد همکاری شود تا با ترکیب گرافن و مواد پلیمری، نانوکامپوزیت‌هایی با خواص ویژه برای تأمین نیاز صنعت تولید کند.