جذب سرمایه ۴٫۴ میلیون دلاری برای توسعه پروژه‌های نانویی

شرکت جی‌۶ متریالز (G6 Materials) از بسته شدن موفقیت‌آمیز پرونده جذب سرمایه ۴٫۴ میلیون دلاری (دلار کانادا) این شرکت خبر داد. قرار است این بودجه برای توسعه پروژه‌های مربوط به اکسیدگرافن و کاربرد آن در صنایع صرف شود.

شرکت جی‌۶ متریالز به تازگی اعلام کرده که در ماه مارس ۲۰۲۱ پیشنهاد افزایش سرمایه در حدود ۵ میلیون دلار کانادا داشته که در نهایت ۵٫۴ میلیون دلار کانادا (حدود ۴٫۲۹ میلیون دلار آمریکا) سرمایه جمع‌آوری کرده است.

دانیل استولیاروف، مدیرعامل شرکت جی‌۶ متریالز، می‌گوید: «جمع‌آوری این سرمایه نقطه عطفی مهم برای جی‌۶ متریالز محسوب می‌شود؛ زیرا نه تنها بودجه شرکت ما را برای رشد آینده تأمین می‌کند، بلکه ما را قادر می‌سازد خرید قبلی‌مان یعنی شرکت GX Technologies را کامل کنیم.»

وی می‌افزاید: «ما از این بودجه به‌منظور گسترش سریع تاسیسات آزمایشی تولید اکسید گرافن در لانگ آیلند، نیویورک، برای پیشرفت توافق‌نامه تحقیق و توسعه همکاری با نیروی دریایی آمریکا استفاده می‌کنیم.»

این شرکت قصد دارد تا کار روی پروژه‌های خود از جمله مواد پیشرفته کامپوزیت گرافن، پروژه‌های تصفیه هوا مبتنی بر اکسید گرافن و همچنین سایر اقدامات نوآورانه خود را با استفاده از این بودجه ادامه دهد.

سال گذشته شرکت جی‌۶ متریالز اعلام کرد که پروژه تحقیق‌وتوسعه روی مواد کامپوزیتی مبتنی بر گرافن را برای استفاده در کشتی‌ها با شرکت تجاری خود که یک شرکت سنگاپوری است، نهایی کرده است. شرکت سنگاپوری گزارش نهایی شرکت جی۶ متریالز را پذیرفته و این شرکت انتظار دارد که مبلغ نهایی ۱۱۷۵۰۰ دلار آمریکا را از شریک خود دریافت کند. در طول این پروژه، جی۶ متریالز با موفقیت دو فرمولاسیون برای رزین‌های تقویت شده با گرافن را به‌منظور تولید کامپوزیت‌های دریایی حاوی الیاف کربنی و فایبرگلس‌ها را ایجاد کرده است. با توجه به نتایج آزمون‌های مختلف، فرمولاسیون بهبود یافته با گرافن نسبت به مواد رایج ارتقای قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. علاوه بر استحکام بهبود یافته رزین، اپوکسی تقویت شده با گرافن یک بهبود ۱۴ برابری در مقاومت در شکستگی از خود نشان می‌دهد. این ماده جدید به میزان ۲۰ درصد جذب آب کمتری داشته و مقاومت خستگی کامپوزیت فایبرگلاس ۳ برابر افزایش یافته است. بدین ترتیب عمر این محصول جدید نسبت به فناوری‌های موجود در بازار بسیار بیشتر است. این فرمولاسیون توسعه‌یافته آزمایش‌های گسترده‌ای را در آزمایشگاه این شرکت پشت سر گذاشته و از طریق یک مرکز ثالث مستقل نیز عملکرد آن مورد ارزیابی قرار گرفته است. همچین آزمایش‌های میدانی در کارخانه کشتی‌سازی لونگته روی این فناوری انجام شده‌ است.