قراردادی برای استفاده از فناوری‌ نانو در تولید عینک‌های محافظ لیزر

شرکت توسعه مواد پیشرفته با انعقادی قراردادی، حمایت مالی برای توسعه و ساخت فیلم‌های نازک نانویی به‌منظور به کارگیری در عینک‌های محافظ لیزری دریافت می‌کند.

شرکت توسعه مواد پیشرفته (Advanced Material Development) قراردادی با دولت آمریکا برای توسعه و ساخت فیلم‌های نانویی به‌منظور استفاده درعینک محافظ لیزری امضا کرد.

این شرکت به‌منظور توسعه فناوری و ساخت فیلم‌های محافظ برای استفاده در عینک محافظ، قراردادی را با اداره پشتیبانی فنی جنگ‌های نامنظم (IWTSD ،CTTSO سابق) به امضا رسانده است. براساس این قرارداد، شرکت توسعه مواد پیشرفته برای پوشش‌دهی فیلترهای لیزری براساس فناوری‌های نانومواد و کریستال فوتونی از IWTSD حمایت مالی دریافت می‌کند.

جان لی، مدیرعامل شرکت توسعه مواد پیشرفته می‌گوید: «این یک مرحله بسیار هیجان‌انگیز دیگر است که شرکت توسعه مواد پیشرفته می‌تواند سطح علاقه بیشتری از سوی وزارت دفاع آمریکا دریافت کند. این توجه وعلاقه از سوی دولت آمریکا توانایی شرکت توسعه مواد پیشرفته را برای ارائه راه‌حل‌های نوآورانه به‌منظور حل چالش‌های رو به رشد نشان می‌دهد.»

این شرکت در حال حاضر چندین رهیافت منحصر به فرد مبتنی بر فناوری‌‌ نانو را توسعه داده است که از آن جمله می‌توان به RFID پایدار و حسگرهای قابل انعطاف / قابل کشش با استفاده از جوهرهای رسانا اشاره کرد. جوهرهای نانوذرات شرکت توسعه مواد پیشرفته می‌توانند به‌طور ایمن به لایه‌های مختلف متصل شوند و به آن‌ها امکان کشش و خم شدن را دهند در حالی که مقاومت مکانیکی و الکتریکی را در محیط‌های سخت حفظ می‌کنند.

سال گذشته، شرکت توسعه مواد پیشرفته قراردادی با شرکت مارکس‌اند‌اسپنسر امضا کرده است تا از جوهر گرافنی برای ارتقا کیفیت و کارایی RFIDها استفاده کند. شرکت توسعه مواد پیشرفته در زمینه استفاده از فناوری جوهر رسانای مبتنی بر گرافن برای جایگزینی مواد آلومینیومی و پلاستیکی که در حال حاضر در صنعت رو به رشد RFID استفاده می‌شود، پیشرفت چشمگیری داشته است. این دستاوردها فرصت‌هایی را در این بخش برای کاربردهای مختلف ایجاد می‌کند و می‌توان از گرافن برای تولید محصولات «سبز» و «انعطاف‌پذیر» استفاده کرد.