تولید ترانزیستورهای اثرمیدان حاوی گرافن

شرکت گرافنا دارای پلتفورمی برای تولید محصولاتی نظیر ترانزیستورهای اثرمیدان است و در حال حاضر انواع مختلفی از این ترانزیستورها را تولید می‌کند.

شرکت گرافنا (Graphenea) فیلم‌های گرافنی تک لایه یک سانتی‌متر مربع روی انواع بسترها ایجاد می‌کند، تا از آن در معماری دستگاه‌های مبتنی بر گرافن که کاملاً سفارشی است و روی ویفرهای تا ۱۵۰ میلی‌متر استفاده شود. یکپارچه‌سازی عمودی منحصر به فرد که شرکت گرافنا ارائه می‌دهد، که رشد گرافن، انتقال آن و ساخت دستگاه و پس از پردازش را پوشش می‌دهد، به شرکت گرافنا اجازه می‌دهد تا کنترل کاملی بر فرایند تولید داشته باشد و به‌طور مداوم از طریق فرایندهای کنترل کیفیت و نقاط بازرسی نظارت کند.

کوره‌ای که شرکت گرافنا دارد سه محصول و خدمات ارائه می‌دهد که همه نیازهای گرافن مورد نیاز را پوشش می‌دهد. این شرکت امکان تولید ترانزیستورهای اثرمیدان با استفاده از گرافن را دارد و در حال حاضر چند نوع از این ترانزیستورها را تولید می‌کند.

GFET S1X: ترانزیستوری است که برای اهداف عمومی در نظر گرفته می‌شود، مانند سنجش گاز، سنجش میدان مغناطیسی، آزمایش‌های انتقال کوانتومی، اپتوالکترونیک و غیره.

GFET S2X: ترانزیستورهایی هستند که برای محیط‌های مایع اختصاص داده شده‌اند و برای حسگر زیستی مناسب هستند.

GOFET: در این ترانزیستورها لایه فعال گرافن اکسید (GO) استفاده شده‌است. گروه‌های عاملی موجود در GO ممکن است برای برنامه‌های کاربردی خاصی مفید باشد و به خوبی از قابلیت‌های حسگری عالی GO در آن بهره‌برداری شود.

این شرکت دارای یک پلتفورم عالی برای ساخت سریع محصول، در مقیاس آزمایشگاهی یا حتی حجم انبوه است. کاربران می‌توانند به‌طور چشمگیری توسعه دستگاه/محصولات خود را با این پلتفورم تسریع کنند.

لازم به ذکر است که اکسید گرافن تولید شده توسط گرافنا علاوه‌بر داشتن محتوای تک لایه بالا (> ۹۵ درصد)، به دلیل خواص مکانیکی و حرارتی خود مورد توجه قرار گرفته است. این خدمت نه تنها گزینه دریافت اکسید گرافن در آب را با غلظت سفارشی فراهم می‌کند، بلکه امکان تهیه اکسید گرافن در محیط‌هایی نظیر استون، DMF ، DMSO، اتانول، IPA، متانول، NMP، تترا بوتیل استات یا تولوئن نیز وجود خواهد داشت. اکسید گرافن شرکت گرافنا در بسیاری از کاربردها از جمله کامپوزیت‌های گرافن/ پلیمر، باتری‌ها، پزشکی، سلول‌های خورشیدی، ابر خازن‌ها‌، حسگرهای زیستی و موارد دیگر استفاده می‌شود.

گرافنا در زمینه تحقیقات و تولید گرافن فعالیت می‌کند، چند سال پیش توسط طرح «SME Instrument» برنامه افق ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا انتخاب شد تا بتواند پروژه‌های صنعتی خود را رشد داده و آن را توسعه دهد. پروژه‌های این شرکت به دلیل پیشگام بودن و پیشرفت فناورانه و دگرگون‌ساز آن انتخاب شده‌است. شرکت گرافنا دارای بیش از ۴۰۰ مشتری از ۵۰ کشور دنیا بوده است. این شرکت با درآمد ۱.۲ میلیون دلاری، حدود ۱۰ درصد سهم بازار گرافن را در اختیار دارد. شرکت گرافنا در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و در حال حاضر به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گرافن در جهان شناخته می‌شود.