ارائه روشی برای تولید انبوه نانوذرات نیوبیوم

گروه راندون روشی برای تولید انبوه نانوذرات نیوبیوم کشف کرد. این نانوذرات در صنایع مختلف کاربرد داشته و مسیرهای تازه‌ای در توسعه کسب و کار زیرمجموعه‌های راندون ایجاد می‌کند.

شرکت‌های راندون (Randon)، به ویژه Fras-le و مرکز فناوری Randon-CTR، با کشف روش جدیدی برای به‌دست آوردن نانوذرات نیوبیوم در مقیاس بزرگ، گامی دیگر در این مسیر برداشته‌اند.

این نوآوری در بازار جهانی بی‌سابقه است و با هدف ایجاد فرصت‌های جدید برای بخش‌های مختلف صنعت انجام شده‌ است.

از یک مطالعه علمی انجام شده توسط مرکز فناوری راندون و موسسه IHR (Hercílio Randon)، فرایند به‌دست آوردن نانوذرات تا حد ممکن ثابت شد. این نانوذرات با اضافه شدن به ترکیبات مختلف، ویژگی‌های سایر مواد را بهبود می‌دهد و موجب دوام بیشتر آن‌ها شده، استحکام مکانیکی و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی مواد را به‌طور قابل توجهی تغییر می‌دهد.

علاوه‌بر این، محققان این شرکت‌ها از روش‌های سازگار با محیط‌زیست استفاده کرده و به یک فرایند پایدار کمک می‌کنند.

سرجیو کاروالیو، معاون اجرایی و مدیرعامل شرکت‌های راندون و مدیرعامل Fras-le توضیح داد: «پس از اتمام مطالعات و آزمایش‌های فنی متعدد، کاربرد این نوآوری در حال حاضر در بازار شناخته شده‌ است. این یک فناوری ملی با ثبت اختراع توسط Fras-le و با قابلیت استفاده در مقیاس جهانی است.»

برای توسعه تحقیقات و گسترش کاربردهای این فناوری جدید، واحد جدیدی توسط شرکت‌های رندون ایجاد می‌شود. در ابتدا، برنامه‌ریزی شده‌ است که این برنامه در صنعت خودرو استفاده شود، اما می‌تواند به سایر بخش‌های صنعتی نیز گسترش یابد.

دانیل راندون، مدیرعامل شرکت‌های راندون می‌گوید: «ما از کارهایی که به‌صورت بی‌سابقه‌ توسط تیم‌های ما انجام شده‌ است، خوشحالیم. این نوآوری اهمیت تداوم سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه را اثبات می‌کند، حرکتی که ما به‌طور راهبردی در شرکت‌های راندون انجام می‌دهیم. علاوه‌بر این، این راه حل با تمرکز ما بر ESG و نگرانی ما برای انجام تجارت به روشی پایدار هماهنگ است. ما ورود به مرحله جدید در صنعت ملی و بین‌المللی را جشن می‌گیریم.»