تورصنعتی مجازی: بازدید از شرکت نانوفناوری سراج – ۱۹ آبان

لایو تور صنعتی، روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، رأس ساعت ۱۴، با موضوع بازدیدمجازی از شرکت نانوفناوری سراج (طراح، توسعه‌دهنده و سازنده انواع ژنراتورهای آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی نانوحباب‌ساز) و با راهبری دکتر فرهاد منصوری‌زاده، مدیر تحقیق و توسعه شرکت نانوفناوری سراج، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است که شرکت نانوفناوری سراج به‌عنوان طراح، توسعه‌دهنده و سازنده انواع ژنراتورهای آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی نانوحباب ساز است که استفاده از آن در طیف وسیعی از فرآیندهای عاری از مواد شیمیایی کاربرد دارد. استفاده از محصولات شرکت نانوفناوری سراج در جهت بهبود راندمان کشت و تولید مواد غذایی، بهبود فرآیندهای آبزی‌پروری سازگار با محیط‌زیست، تصفیه انواع پساب‌های صنعتی بدون استفاده از مواد شیمیایی، بهبود کیفیت آب شرب و … مورد استفاده صنایع و سازمان‌ها قرار می گیرد.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه‌ای و عموم علاقمندان حوزه‌های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این تور صنعتی و بازدید مجازی، بصورت رایگان شرکت نمایند و ضمن آشنایی با پلتفرم ژنراتورهای نانوحباب ساز و فعالیت‌های شرکت نانوفناوری سراج، به طرح پرسش‌ها از راهبر تور در این مجموعه صنعتی و بیان نقطه نظرات خود در لایوتور حاضر بپردازند.

بطور کلی نانوحباب‌ها به حباب‌هایی با اندازه کوچکتر از ۲۰۰ نانومتر (یک هزارم قطر موی انسان) گفته می‌شود. نانوحباب را می‌توان از هر گازی و درون هر سیالی ایجاد کرد. با توجه به اندازه بسیار ریز این نانوحباب‌ها ویژگی‌ها و خواص منحصر بفرد فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از خود نشان می‌‌دهند. راندمان استثنایی در انتقال گاز به مایع، اکسیداسیون با نانوحباب، جداسازی فیزیکی از دیگر قابلیت‌های فناوری نانوحباب (نانوکویتاسیون) است.

شایان ذکر است که سلسله برنامه‌های تورصنعتی مجازی در بستر اینستاگرام و بصورت زنده و رایگان (لایوتور صنعتی)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، و با هدف معرفی توانمندی ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران در این حوزه، و ایجاد فضای زنده پرسش و پاسخ با مدیران صنعتی و نانوفناوران، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت به نشانی (INDnano.ir@)به اجرا گذاشته می شود.