نانو و شهرک‌ها: نشست نانو در شهرک صنعتی اسفیدواجان با محوریت صنایع حوزه سنگ

در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و در ادامه نشست‌های صنعتی هفتگی، در قالب برنامه «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، نشست صنعتی معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در صنایع سنگ، روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۰-۱۲ در شهرک صنعتی اسفیدواجان برگزار خواهد شد.

این نشست با حضور مدیران و کارشناسان شهرک صنعتی اسفیدواجان و ارائه مهندس علیرضا وحدت‌پور، مدیر فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان، مهندس سید امیرحسین تقوی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نانوفناور خاور، و مهندس اعظم مردی حلاج، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نانوفراز سپاهان و دکتر مجتبی فدائی، مدیرعامل شرکت فناوری‌های پیشرفته آسیا و کارگزار ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بصورت وبیناری برگزار خواهد شد.

در این رشته نشست‌ها به ارائه مطالب زیر پرداخته می شود:

-اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو در صنعت سنگ

-معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع

-معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو

-معرفی حمایت‌های صنعتی ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی

-معرفی راه‌حل‌های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع

-معرفی راهکارهای تبدیل شدن به شرکت دانش‌بنیان

همچنین شناسائی واحدهای صنعتی مستعد دانش‌بنیان و حمایت برای دانش‌بنیان شدن این شرکت‌ها، دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری و رفع چالش‌های موجود در خط تولید در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

لازم به ذکر است حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکت‌ها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت‌نام از طریق مراجعه به نشانی www.nanoseminar.ir امکان‌پذیر است.

شایان ذکر است که نظر به اهمیت شهرک‌های صنعتی در رشد اقتصادی کشور از یک سو، و توانمندی‌های صنعتی فناوران کشور در حوزه نانو از سوی دیگر، برنامه «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به اجرا گذاشته شده است.

مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به شرکت در این برنامه، می توانند ضمن مکاتبه با رایانامه بخش ترویج صنعتی ستاد با شناسه IPS@nano.ir، و یا تماس با شماره‌های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۹۰۰۹۰۰۷۴۶، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود و آگاهی از فرصت‌های تجاری و اقتصادی فناوری نانو در واحدهای صنعتی مربوط به خود، کسب اطلاع و اقدام نمایند.