لایو صنعتی نانو: تولید و بکارگیری نانوذرات در صنایع – ۴ بهمن‌ماه

صفحه اینستاگرام نانو و صنعت، دوشنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، رأس ساعت ۹:۳۰ شب، با موضوع «تولید و بکارگیری نانوذرات در صنایع»، میزبان مدیرعامل «پایدار ابتکار آرمینا»، خواهد بود.

این برنامه، به‌صورت گفتگوی زنده دکتر سروش صحرائیان کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (مجری برنامه)، با دکتر ابراهیم اکبرزاده، مدیرعامل «پایدار ابتکار آرمینا» (میهمان برنامه)، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است که موضوعات اصلی فعالیت «شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا»، به‌عنوان شرکتی نوآور، بروی تحقیق و توسعه مواد پیشرفته و تجهیزات در حوزه انرژی بخصوص انرژی‌های تجدید پذیر و همچنین توسعه سیستم‌های نوین الکترونیک و مخابرات است. همچنین در امور بازرگانی و فروش هر یک از محصولات اصلی شرکت یا دیگر شرکت‌های همکار اروپایی خود نیز فعالیت می‌نماید.

کلوئید نانوذرات نقره SNP۵۱۴ با غلظت ۲۰۰۰ppm، کلوئید نانوذرات طلا، پودر نانوذرات مگنتیت، از جمله محصولات دارای گواهی نانومقیاس این شرکت محسوب می‌شوند.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه‌ای و عموم علاقمندان حوزه‌های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این لایو صنعتی، شرکت نمایند و ضمن اطلاع از تولید صنعتی این نانوذرات و بکارگیری آن‌ها در صنایع، به طرح پرسش‌ها و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

(INDnano.ir@)

به‌عنوان مثال نانوکلوئید نقره تولیدی این شرکت – به‌عنوان سوسپانسیونی حاوی ذرات نانومتری نقره در یک محلول معین-به‌علت هندسه ذرات موجود، نسبت سطح به حجم بالائی دارد و در ممانعت از رشد باکتری و همچنین عدم سمیت، کاربردهای ضدباکتریایی و ضدعفونی‌کننده داشته و در صنایع الکتریکی و حرارتی نیز مفید است. کاربرد این ماده بر اساس اندازه، شکل و غلظت ذرات نقره، متفاوت است.

نانوکلوئید نقره گستره وسیعی از کاربردها را در صنایع مختلف به خود اختصاص داده است. از جمله: ایجاد خاصیت ضدمیکروبی و ضدباکتریایی در سطوح تجهیزات پزشکی، در صنایع بسته‌‎­بندی مواد غذایی و در پلیمرها و الیاف پوشاک، کاربردهای نوری (سلول خورشیدی)، رسانشی (چسب­‌های هادی و صفحات لمسی)، شیمیایی (کاتالیست­‌ها) و گرمایی از جمله دیگر موارد اهمیت و کاربرد این نانوماده است.

شایان ذکر است گفتگوهای زنده صنعتی در بستر اینستاگرام (لایو صنعتی نانو)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی برنامه‌های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی‌ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران و ایجاد فضای پویا و زنده پرسش و پاسخ برای مدیران، صنعتگران و علاقمندان عرصه فناوری و صنعت، به‌عنوان یکی از برنامه‌های صنعتی صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)، به اجرا گذاشته می‌شود و علاقمندان می‌توانند ضمن حضور رایگان و آزاد در این برنامه‌ها، از طریق دایرکت صفحه، با مسئولین هر حوزه در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را در هر لحظه بصورت نظر (کامنت) یا پیام مستقیم (Direct)، مطرح نمایند.

لینک مستقیم ورود به صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@)