عرضه کنسانتره نانولوله‌کربنی برای صنعت خودرو

شرکت او‌سی‌اس‌آی‌ال (OCSiAl)، تامین‌کننده نانولوله‌های کربنی با خلوص بالا از عرضه کنسانتره جدید نانولوله کربنی خود خبر داد.

شرکت او‌سی‌اس‌آی‌ال این محصول جدید را برای حوزه ترموپلاستیک‌ها ارائه می‌دهد که به خودروسازان اجازه می‌دهد تا کارایی خود را افزایش دهند.

‌ شرکت او‌سی‌اس‌آی‌ال، سازنده نانولوله‌های کربنی تک جداره، کنسانتره نانولوله‌کربنی موسوم بهTUBALL MATRIX 822 را به‌طور خاص برای ترکیبات PA  PPS پر شده، ABS  TPU و PC برای قالب‌گیری تزریقی طراحی کرده است. عرضه این نانولوله‌ها رسانایی الکتریکی دائمی و همگن را بدون نقاط داغ در محدوده ۱۰^۵-۱۰^۹ Ω·cm ایجاد می‌کند، در حالی که خواص مکانیکی اصلی مانند دوام و استحکام را حفظ کرده و حداقل تاثیر بر پلیمر میزبان را در پی دارد. علاوه بر این، نیاز به دوز کم ۰٫۱-۰٫۳ درصد وزنی از نانولوله‌های کربنی برای رسیدن به خواص مورد نظر بوده و این افزایش تنها تأثیر محدودی بر خواص رئولوژیکی و فرآیندپذیری دارد.

کنسانتره نانولوله کربنی شرکت او‌سی‌اس‌آی‌ال رنگ‌آمیزی الکترونیکی قطعات پلاستیکی همراه با اجزای فلزی را با استفاده از الکتروفورز امکان‌پذیر می‌کند، جایی که قبلاً خطوط تولید جداگانه برای آن‌ها مورد نیاز بود. تولیدکنندگان قطعات قالب‌گیری تزریقی پلیمری برای کاربردهای صنعتی، ساختمانی، معدنی و سایر کاربردها اکنون می‌توانند تا با استفاده از نانولوله‌های کربنی با کارایی بالا، هزینه‌های تولید و تعداد قطعات را بدون تغییر در فرآیندهای عملیاتی استاندارد کاهش دهند.

این شرکت چندی پیش کنسانتره‌های نانولوله‌کربنی تک‌جداره برای فرمولاسیون‌های پوشش‌دهی پودری را به مجموعه محصولات نانولوله‌ای خود اضافه کرده است. با افزودن تنها ۰٫۲ درصد وزنی از کنسانتره نانولوله مقاومت سطح به ۱۰۶ Ω/sq می‌رسد، اما رنگ، کیفیت سطح، عملکرد رئولوژیکی و مکانیکی رزین اپوکسی همچنان بدون تغییر می‌ماند. تولیدکنندگان پوشش اپوکسی به‌طور خاص توانایی نانولوله‌های کربنی را در حفظ خواص مکانیکی و رئولوژیکی ترکیب اصلی، دریافته‌اند که این امر به لطف مورفولوژی منحصر به فرد و نرخ بارگذاری پایین نانولوله‌ها اتفاق می‌افتد. در برخی از کاربردهای خاص، نانولوله‌ها موجب کاهش هزینه تولید‌کنندگان یا کاربران نهایی پوشش می‌شوند.

از زمان تاسیس شرکت OCSiAl، به‌طور دائم، بازار نانولوله‌های کربنی توسط این شرکت رهبری می‌شود زیرا این شرکت صاحب بزرگ‌ترین فناوری مقیاس‌پذیر برای سنتز صنعتی نانولوله‌های کربنی است.