تولید سیمان و بتن با کمک فناوری‌ نانو سبزتر می‌شود!

دو شرکت فرست‌گرافن و فوسروک اینترنشنال با انعقاد قراردادی به دنبال ارائه سیمان و بتن به روشی سبزتر هستند.

فرست‌گرافن (First Graphene) قرارداد همکاری با فوسروک اینترنشنال (Fosroc International) برای توسعه PureGRAPH به منظور استفاده به‌عنوان افزودنی‌های سیمان منعقد کرده است.

این توافق بخشی از راهبرد فرست گرافن برای کمک به صنعتی است که مسئول تقریبا ۸ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهانی است تا به کاهش ۲۵ درصدی انتشار گاز گلخانه‌ای برسد. در روش‌های فعلی تولید، به ازای هر تن کلینکر تولید شده، بین ۰٫۸ تا ۰٫۹ تن CO2 منتشر می‌شود. این دو شرکت‌ برای تسهیل تبادل دانش از طریق کار تحقیق و توسعه، قراردادی پنج ساله منعقد کرده‌اند.

این توافق گامی کلیدی و راهبردی برای فرست گرافن به منظور کمک به توسعه صنعت سیمان و بتن است. صنعت سیمان در جهان در حال بررسی روش‌هایی برای تولید انواع سیمان با فاکتور کلینکر کمتر بوده تا بتواند انواع سبزتر سیمان را تولید کند.

تحت روش‌های تولید فعلی، به ازای هر تن کلینکر تولید شده، بین ۰٫۸ تا ۰٫۹ تن CO2 منتشر می‌شود. دوزهای پایین افزودنی‌های سیمان تقویت شده با PureGRAPH که در مرحله آسیاب نهایی تولید سیمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، امکان کاهش ۲۰ درصدی خروجی فاکتور کلینکر سیمان را فراهم می‌کند و در عین حال عملکرد سیمان را حفظ کرده یا افزایش می‌دهد.

هر یک از طرفین با هزینه شخصی خود به توسعه دانش علمی و صنعتی کمک خواهند کرد. فرست گرافن دسترسی به طیف محصولات PureGRAPH، فن‌آوری‌های فرآیند فرمولاسیون و سوسپانسیون و  فعالیت‌های آزمایشگاهی را در این پروژه فراهم می‌کند و فوسروک اینترنشنال که مواد افزودنی و فرمولاسیون، اختلاط، و فعالیت‌های آزمایشگاه را مدیریت می کند.

مدیر عامل مایکل بل گفت: «توافق با فوسروک اینترنشنال یک گام مهم دیگر برای فرست‌گرافن است زیرا ما برنامه‌ای  برای تبدیل شدن به تامین‌کننده پیشرو سیمان و راه‌حل‌های بتن غنی‌شده با گرافن در جهان را اجرا می‌کنیم.»

فوسروک اینترنشنال نفوذ قابل توجهی به چندین بازار جهانی دارد که برای کمک به گسترش دسترسی ما و آگاه کردن بازار در مورد مزایای قابل توجه این فناوری‌ها، از جمله کاهش انتشار دی‌اکسید کربن، که محصولات تقویت‌شده با گرافن ارائه می‌کنند، دارد.