همکاری برای توسعه کسب و کار باتری‌های نانویی

دو شرکت آرسی‌ای کمرشیال و الکجت برای توسعه کسب و کار خود در حوزه باتری‌های نانویی وارد همکاری مشترک شدند.

آلپاین فور (Alpine 4) از سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه باتری گرافنی خبر داد. آلپاین فور به تازگی از طریق یکی از شرکت‌های تابعه خود یعنی آرسی‌ای کمرشیال (RCA Commercial) قرار است یک سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهد. این کار با همکاری شرکت الکجت (Elecjet) انجام می‌شود.

براساس این برنامه همکاری مشترک قرار است، آرسی‌ای کمرشیال محصولات خانواده باتری‌های گرافن الکجت را تولید و توزیع کند. الکجت به ساخت قطعات الکترونیکی و حفظ مالکیت معنوی پتنت‌ها و کپی‌رایت نرم افزار ادامه خواهد داد. ساموئل گونگ رئیس آرسی‌ای کمرشیال خواهد بود و در عین حال به‌عنوان رئیس الکجت باقی می‌ماند.

باتری‌های آرسی‌ای کمرشیال دارای چهار نوع سلول باتری هستند: بسته باتری آپولو اولترا، دو نوع سلول استوانه‌ای، سلول باتری لیتیوم گرافن ۱۸۶۵۰ و سلول باتری لیتیوم گرافن ۲۱۷۰۰٫ این شرکت قصد دارد تولید باتری‌های حالت جامد تقویت‌شده با گرافن را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ و تولید در مقیاس کامل را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

شرکت الکجت چندی پیش موفق به ساخت باتری گرافنی شده است. این باتری مبتنی بر گرافن سریع شارژ می‌شود. آزمایش روی باتری آپولو اولترای جدید الکجت نشان می‌دهد که این باتری می‌تواند ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی خود را در نیم ساعت به راحتی شارژ کند. این در حالی است که بیشتر باتری‌های موجود با این ظرفیت، چند ساعت طول می‌کشد تا کاملاً شارژ شوند. عملکرد آپولو اولترا تا حدودی به داشتن یک شارژر ۱۰۰ واتی متکی است، که حاوی کاتد گرافنی است. به طور خلاصه، یک باتری دارای دو محفظه اصلی است که توسط یک غشای متخلخل از هم جدا شده‌اند. وقتی باتری را شارژ می‌کنید، الکترون‌ها از یک محفظه به محفظه دیگر مهاجرت می‌کنند. غشا از رانش الکترون‌ها به سمت محل اولیه خود در سمت شروع، جلوگیری می‌کند. هنگامی که مدار باتری توسط ابزاری که به انرژی نیاز دارد تکمیل می‌شود، آن الکترون‌ها مسیر بازگشتی را طی خواهند کرد. بنابراین، الکترون‌ها از طریق تمام حلقه‌هایی که به آن‌ها نیاز دارند می‌گذرند تا به نقطه شروع خود بازگردند، بنابراین جریان الکتریکی فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کنند که ادوات الکترونیکی به آن نیاز دارند.

به گفته الکجت، گرافن به باتری آپولو اولترا امکان بیش از ۲۵۰۰ چرخه شارژ/دشارژ می‌دهد، در حالی که این مقدار در باتری‌های معملی ۵۰۰ چرخه است. این موضوع شاید در طول استفاده روزمره دیده نشود، اما افزایش ۵ برابری دوام باتری می‌تواند به خوبی در طول زمان احساس شود.