عرضه فناوری محافظت از شیشه‌های خودروهای سنگین

شرکت سی‌ باند سیستمز با گسترش دفاتر نمایندگی خود، به دنبال وارد کردن فناوری اسپری محافظ شیشه به بازار خودروهای سنگین است.

شرکت سی‌ باند سیستمز (C-Bond Systems) اعلام کرد که چندین قرارداد اعطای نمایندگی فروش مستقل جدید به امضا رسانده است که عمدتاً این نمایندگی‌ها بازار خودروهای سنگین را هدف قرار می‌دهند. از طریق این روابط و دیگر برنامه‌های فروش، این شرکت چندین ارزیابی را برای بررسی تأثیر استفاده از این فناوری بر کاهش تعمیر و تعویض شیشه جلو و زمان توقف خودرو آغاز خواهد کرد.

نانوشیلد ثبت اختراع شده شرکت سی‌ باند سیستمز با نفوذ به سطح شیشه و ترمیم عیوب ذاتی میکروسکوپی شیشه که در نهایت باعث ایجاد بریدگی و ترک می‌شود، از شیشه خودرو محافظت کرده و آن تقویت می‌کند. این محصول مستقیم بر روی شیشه جلو اسپری می‌شود و سپس با استفاده از یک دستمال پاک می‌شود. فرآیند تقویت بلافاصله پس از استفاده شروع می‌شود و در روزهای بعد بهبود ادامه می‌یابد.

شرکت سی‌ باند سیستمز برای تقویت شیشه از نوعی نانوامولسیون استفاده می‌کند که فناوری ثبت شده‌ای بوده که مقاومت در برابر ضربه را افزایش می‌دهد. همچنین این فناوری شامل یک جزء آبگریز است که آب را دفع می کند تا به بهبود دید راننده و زمان واکنش در شرایط آب و هوایی مرطوب کمک کند.

اسکات سیلورمن مدیرعامل شرکت سی‌ باند سیستمز در این باره می‌گوید: «با این قراردادهای جدید، ما همچنان به گسترش و توسعه مسیر‌های فروش محصولات شرکت ادامه می‌دهیم. ما بر این باوریم که ناوگان حمل‌ونقل خودروهای سنگین، به دلیل تعداد ساعاتی که کامیون‌ها در جاده‌ها حضور دارند، تحت تأثیر ضرر و زیان ناشی از تعمیر و تعویض شیشه‌ها بوده و نیاز به نانوشیلد کاملاً دائمی است. از این منظر، این خودروها یک مشتری ایده‌آل برای ما به حساب می‌آیند».

با استفاده از این محصول، هزینه‌ی تعویض و تعمیر شیشه‌ها کاهش می‌یابد. براساس اظهارات یکی از شرکت‌های بیمه، شکستگی شیشه‌ی خودرو یکی از رایج‌ترین مشکلات خودرو در آمریکاست، به طوری که ۳۰ درصد از اظهارنامه‌های متقاضیان درخواست خسارت، مربوط به شکستگی شیشه است. ۲۵۰ میلیون خودرو در آمریکا وجود دارد که ۷ درصد از آن‌ها دچار مشکل شکستگی شیشه هستند که این مشکل سالانه ۴ بیلیون دلاری برای شرکت‌های بیمه هزینه دارد. از آنجایی که خودروهای جدید از فناوری‌های پیشرفته‌تری نظیر فناوری HUD در شیشه‌ها برخوردار هستند، جایگزین کردن شیشه‌ها بسیار پرهزینه است.

این محصول به‌صورت محلول بوده و روی شیشه اسپری می‌شود که کمتر از ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. برای این فناوری ۲۲ پتنت مختلف تدوین شد که برخی از آن‌ها ثبت شده و برخی نیز در حال ثبت است. این شرکت در این روش از فناوری‌ نانو برای بهبود خواص مکانیکی شیشه‌ها استفاده کرده و موجب پخش شدن انرژی در سطح آن می‌شود. این کار با اصلاح نقص‌های ساختاری سطح شیشه‌ که به‌صورت تصادفی و طبیعی وجود دارد، انجام می‌شود. در شیشه‌های معمولی این نقص‌ها موجب ضعف ساختاری می‌شود.

دفتر مرکزی شرکت سی‌باند در شهر هوستون تگزاس بوده و به‌صورت ویژه در بخش فناوری‌ نانو فعالیت دارد. این شرکت به دنبال افزایش ایمنی شیشه‌ها و فیلم‌های مورد استفاده در پنجره‌هاست.