تفاهم‌نامه‌ای برای استفاده از گرافن در فضای داخلی خودرو

شرکت دایرکتا پلاس با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای به دنبال استفاده از گرافن در فضای داخلی خودرو است تا با ایجاد ویژگی‌های نظیر آنتی‌باکتریال شدن یا افزایش هدایت گرمایی و الکتریکی، گرافن را در فضای داخلی خودرو تجاری‌سازی کند.

شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) از امضای تفاهم‌نامه‌ای غیرالزام‌آور (LOI) با یک تامین‌کننده پیشرو در سراسر جهان در زمینه فضای داخلی خودرو خبر داد. این تفاهم‌نامه برای توسعه محصولات جدید با استفاده از فناوری گرافن پلاس به امضا رسیده است.

طبق اظهارات این شرکت، این محصولات بر اساس خواص ضد میکروبی (ضد باکتری و ضد ویروس)، راحتی حرارتی و ویژگی‌های هدایت الکتریکی پارچه‌های تقویت‌شده شرکت دایرکتا پلاس موسوم به G+ تولید می‌شوند.

دلیل عملکرد مشتقات گرافن در طبیعت باکتریواستاتیکی آن است که به جلوگیری از رشد باکتری کمک می‌کند. در واقع گرافن لبه‌های تیزی دارد که این لبه‌ها ممکن است به دیواره سلولی باکتری و ویروس آسیب‌ بزند. گرافن می‌تواند استرس اکسیداتیو به ویروس اعمال کند و یا با الکترون‌های شتاب یافته ویروس را نابود کند. همچنین این نوع ماسک‌ها دارای سطح فیلتراسیون بالایی بوده و عملکرد تنفسی را بهبود می‌دهند که با این کار تنفس، راحت‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود.

مدت قرارداد ۱۲ ماه است و در صورت رضایت هر دو طرف از نتایج، پیش بینی می شود که قرارداد تمدید شود. جولیو سزارئو، مدیر اجرایی شرکت دایرکتا پلاس، گفت: «ما با شرکای همفکر مورد اعتماد خود، محصولات نوآورانه جدیدی را توسعه داده‌ایم که از ویژگی‌های نانوپلاکت‌های گرافن G+ما در پارچه‌ها و مواد بهره می‌برند.»

این محصولات از لباس کار، لباس ورزشی و کفش تا کاربردهای فیلتراسیون صنعتی را شامل می‌شود. ما خوشحالیم که این همکاری را با یک شرکت مبتکر معتبر جهانی با دانش و تجربه عمیق برای وارد شدن به بازار فضای داخلی خودرو انجام می‌دهیم.

این شرکت گفت که در حال حاضر با شریک خود برای تولید نمونه‌های اولیه برای تعدادی از تولیدکنندگان جهانی خودرو کار می‌کند.

دایرکتا پلاس که یکی از تولیدکنندگان گرافن در جهان است، پیش از این نیز در صنایع مختلف نظیر تولید آسفالت و منسوجات فعالیت‌هایی داشته است. این شرکت چندی پیش اعلام کرد که محصولات گرافنی دایرکتاپلاس قرار است توسط یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نساجی مورداستفاده قرار گیرد.