اعلام برنامه‌‌ها برای تولید گرافن در مقیاس تجاری

شرکت هیدروگراف کلین پاور به زودی تولید تجاری گرافن را آغاز می‌کند. این شرکت قرار است تولید را در محلی نزدیک به بخش تحقیق و توسعه در دانشگاه ایالتی کانزاس انجام دهد تا ارتباط بین بخش تولید و تحقیق و توسعه برقرار باشد.

(HydroGraph Clean Power) برنامه‌هایی برای تولید در مقیاس تجاری دارد. هیدروگراف کلین پاور اعلام کرد که در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ به دنبال تولید در مقیاس تجاری در کارخانه تولیدی خود در منهتن است. برای انجام این کار، این شرکت از فناوری تولید توسعه‌یافته در استفاده می‌کند و یک برنامه پنج ساله توسعه کارخانه و ایجاد شغل برای منطقه منهتن را آغاز می‌کند. این شرکت صاحب مجوز انحصاری جهانی فناوری است که از دانشگاه ایالتی کنساو برای تولید محصولات با ارزش در بخش انرژی پاک و فناوری‌ نانو دریافت کرده است.

هیدروگراف کلین پاور، و مواد دیگر را با استفاده از فناوری خود یعنی سیستم انفجار Hyperion، تولید می‌کند. این فناوری برای مقیاس تجاری ایده‌آل است. شرکت هیدروگراف کلین پاور به‌طور فعال فرآیند اختصاصی و انحصاری خود را برای تولید گرافن، هیدروژن و سایر مواد راهبردی با قیمتی رقابتی و اثرات منفی زیست‌محیطی اندک در صنایع تولید هیدروژن و گرافن تجاری‌سازی می‌کند. محصول اولیه گرافن این شرکت که به بازار عرضه می‌شود، با فرآیند تولید هیدروژن در حال توسعه، سرآغازی برای پلت فرمی از محصولات در فضاهای مواد پیشرفته و انرژی است.

رانجیت دیویگالپیتا، از مدیران شرکت هیدروگراف گفت که قرار دادن محل تولید در نزدیکی بخش R&D یک انتخاب راهبردی است. نزدیکی تأسیسات تولیدی ما به شرکای تحقیقاتی‌ در دانشگاه ایالتی کانزاس به ما کمک می‌کند مزیت رقابتی خود را با چرخه‌ای بین تولید تجاری و ادامه تحقیق و توسعه حفظ کنیم.»

شرکت هیدروگراف کلین پاور در حال ایجاد یک بخش تحقیق و توسعه در لندن است. این گروه تحقیق و توسعه به دلیل هدایت الکتریکی مثال زدنی گرافن، بر استفاده از گرافن برای فناوری‌های جدید باتری و ابرخازن‌ها متمرکز خواهد شد.