تولید انبوه تراشه میکروLED حاوی نقاط کوانتومی انجام شد

نمایشگر مبتنی بر تراشه NPQD® R1 Micro LED پس از آزمایش انجام شده توسط شرکت سافلوکس (Saphlux)، وارد مرحله تولید انبوه می‌شود. تولید در مقیاس صنعتی اولین نمایشگر حاوی تراشه Micro LED نقاط کوانتومی نشان‌دهنده یک پیشرفت بزرگ است که انتظار می‌رود سرعت تجاری‌سازی فناوری نمایشگر Micro LED را افزایش دهد.

NPQD® یک فناوری یکپارچه‌سازی تراشه نقطه کوانتومی است که بر اساس فناوری نانوحفره است. با اثر پراکندگی منحصربه‌فرد، نانوحفره‌ها مسیر نوری مؤثر را تا حد زیادی افزایش می‌دهند، راندمان تبدیل نور را بهبود می‌بخشند و قابلیت اطمینان نقاط کوانتومی را افزایش می‌دهند.

تراشه میکرو LED NPQD® R1 که به صورت مشترک توسط شرکت سافلوکس و شرکت لیارد (Leyard) توسعه یافته و به تولید انبوه عرضه شده است، بر کاستی‌های مربوط به اثر سرما و گرما، کارایی، عملکرد و هزینه تراشه های سنتی غلبه می کند. علاوه بر این، این تراشه از گستره وسیع، رنگ پایدار و قوام نقاط کوانتومی برای ایجاد جلوه نمایش بهتر استفاده می‌کند.

لی جون از شرکت لیارد می‌گوید: «این دستاورد یک پیشرفت تاریخی است. انتظار می رود تراشه NPQD Micro LED اندازه تراشه‌های Micro LED را تا حد زیادی کاهش دهد، عملکرد صفحه نمایش را بهبود بخشد و هزینه تولید را کاهش دهد. در حالی که Micro LED سری Diamond که در ۳۰ ژوئن راه اندازی شد، قرار است ۸۰ درصد از سهم بازار NPP را به خود اختصاص دهد، استفاده از نقاط کوانتومی به ما کمک می‌کند تا محصولات بهتر و مقرون به صرفه‌تری را عرضه کنیم و نمایشگر LED را به بازارهای داخلی و خانگی بیاوریم.»

چن چن، مدیر عامل شرکت سافلوکس گفت: «ما واقعاً از حمایت و همکاری لیارد که تولید انبوه و در دسترسی تجاری این فناوری جدید را در مدت زمان کوتاهی امکان‌پذیر می‌سازد، قدردانی می‌کنیم. ترکیب موفق نقاط کوانتومی و میکرو LED، پیشرفته ترین فناوری نمایشگر موجود، باعث تغییر در کاربردهای نمایشگرهای تجاری، AR/VR و سایر نمایشگرها خواهد شد.»

به عنوان یک شرکت متخصص در فناوری نیمه‌هادی نسل سوم، شرکت سافلوکس در مواد نیمه قطبی نیترید گالیم و میکرو LED بر اساس توسعه از تحقیقات آزمایشگاهی در دانشگاه ییل تا صنعتی شدن در دهه گذشته در جهان پیشرو است.

انتظار می رود نمایشگرهای Micro LED سری T1 در سال ۲۰۲۳ تجاری شوند. با افزایش ۷۵ میلیون یوان در دور سری B در نیمه اول سال ۲۰۲۲ و دور سری B+ که به زودی بسته می‌شود، شرکت سافلوکس سرمایه‌گذاری مستمر در تحقیق و توسعه و تولید انبوه تراشه R1 و سری T را افزایش داده است.