ثبت‌نام بیش از ۱۸۰ مجموعه فعال در حوزه نانو در نمایشگاه ایران‌نانو ۱۴۰۱

در حالی که کمتر از یک ماه تا سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌نانو باقی مانده است، از میان ۲۰۰ درخواست برای حضور در نمایشگاه ایران‌نانو ۱۴۰۱، تاکنون ۱۸۲ درخواست به تایید نهایی دبیرخانه رسیده است.

نام‌های ۱۳۳ شرکت، ۲۰ آزمایشگاه، ۳ نهاد ترویجی و ۳ دانشگاه در میان ثبت‌نام کنندگان دیده می‌شود. دبیرخانه نمایشگاه ایران‌نانو ۱۴۰۱ در حال جا نمایی فضای نمایشگاه بوده و تا کنون قریب به ۵ هزار مترمربع فضا برای ثبت‌نام‌کنندگان سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌نانو اختصاص داده شده است.

، رویدادی است که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. جشنواره دوازدهم با تغییراتی نسبت به سال‌های پیش همراه بود، برنامه‌های جدید و فضای نمایشگاهی بیشتر از جمله این موارد بود. این رویکرد در این دوره نیز ادامه خواهد داشت و سعی بر این است تا به درخواست تمامی متقاضیان واجد شرایط حضور در این نمایشگاه پاسخ مثبت داده شود و امکان اختصاص فضا وجود داشته باشد.

نوع مشارکت‌کنندگان جشنواره فناوری نانو شرکت‌های فعال در بخش‌هایی نظیر سازندگان تجهیزات، خودرو، آب و محیط زیست، بهداشت و سلامت، ساختمان، کشاورزی و بسته‌بندی، نانومواد، نساجی، نفت و صنایع وابسته، بازرگانی؛ شرکت‌های مشاوره‌ای – خدماتی و کارگزاران خدمات فناوری و بخش بین‌الملل در کنار آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و نهادهای ترویجی از قبیل، انجمن‌های دانشگاهی و شرکت‌های آموزشی خواهند بود.

همزمان با نمایشگاه، شاهد رویدادهای متفاوتی خواهیم بود، مراسم افتتاحیه، نشست‌های تخصصی، برگزاری کارگاه با موضوعات مختلف و نیز برگزاری گفتمان در حوزه تجاری‌سازی در مرکز سالن خلیج فارس برای شرکت‌های فعال در حوزه نانو برای ارائه و معرفی محصولات و فناوری با عنوان نانوگپ از جمله این برنامه‌ها خواهد بود.

غرفه نانومچ نیز طرح‌های آماده سرمایه‌گذاری درحوزه فناوری نانو خواهد پرداخت. شبکه تبادل فناوری از بخش‌های دیگر این نمایشگاه خواهد بود، این شبکه با هدف رفع نیازهای صنعتی با تکیه بر فناوری‌های داخلی، چالش نوآوری و فناوری از طریق حل مشکلات فناورانه با رویکرد نوآوری و فراخوان آن‌ها شکل گرفته است. نهادهای ترویجی و گسترش فناوری نانو، کارگزاران خدمات تجاری‌سازی و صادرات محصولات دانش‌بنیان و صندوق‌های حمایتی از شرکت‌های فعال در حوزه دانش‌بنیان از بخش‌های دیگر این نمایشگاه است.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌نانو با عنوان ایران نانو ۱۴۰۱ از تاریخ ۹ الی ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی exhibition.nano.ir مراجعه نمایید.