شیائومی بخاری گرافنی به بازار عرضه می‌کند

شیائومی (Xiaomi) بخاری قرنیزی جدید با استفاده از فناوری گرافنی عرضه کرده است. این شرکت محصول جدید خود را با نام بخاری قرنیزی گرافنی میجیا (Mijia Graphene Baseboard Heater) معرفی کرد. این دستگاه از دو عنصر حرارتی مبتنی بر گرافن استفاده می‌کند و دارای عملکرد شعله شبیه‌سازی شده است که از یک مرطوب‌کننده یکپارچه و LED برای ایجاد ظاهر شعله استفاده می‌کند.

بخاری Mijia اکنون در چین برای مرحله پیش‌سفارش با قیمت ۱۲۹۹ یوان (حدود ۱۸۰ دلار) در دسترس است و انتظار می‌رود قیمت خرده‌فروشی آن ۱۵۹۹ یوان (حدود ۲۲۰ دلار) باشد.

مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌های گرمایش مبتنی بر گرافن در بازار، شیائومی می‌گوید که عناصر گرمایش گرافن گرمایش یکنواخت، کارآمد، سریع و سالم را فراهم می کنند.

این محصول اولین دستگاه گرمایش گرافنی شیائومی نیستند، این شرکت در سال ۲۰۲۰ تشک‌های گرمایش هوشمند گرافنی را روانه بازار کرد. آن تشک حدود یک سانتیمتر ضخامت داشت و دارای طرح ۵ لایه‌ای بود. بخش فوقانی و زیرین تشک از مواد قابل تنفس و به‌صورت ساندویچی ساخته شده‌ که از جذب رطوبت و نفوذپذیری بالایی برخوردار است. هنگام خوابیدن این تشک احساس نرمی بالایی داشته وگرمایش در آن به دلیل داشتن الیاف حاوی گرافن ایجاد می‌شود. در این تشک هوشمند به‌دلیل بهره‌مندی از فناوری گرافن که هدایت الکتریکی و گرمایی بالایی دارد، گرمایش مطبوعی ایجاد می‌شود. گرما در این تشک به‌صورت یکنواخت در سطح پخش می‌شود در حالی که در پتوهای برقی ممکن است گرمایش بیش‌ از حد در یک نقطه ایجاد شود. این تشک نانویی دارای قابلیت تنظیم دما در ۵ سطح از ۳۲ تا ۶۰ درجه سانتیگراد بوده که انعطاف‌پذیرتر از پتوهای برقی است که فقط دارای سه سطح تنظیم دمایی کم، متوسط و زیاد هستند. بنابراین، این تشک‌های نانویی این اطمینان را می‌دهند که نیازهای دمایی افراد مختلف را برآورده کنند. وقتی دما به بالاترین سطح یعنی ۶۰ درجه سانتیگراد برسد، می‌تواند کنه‌ها را نیز در پتو از بین برده و پتو را خشک کند.