فناوری تصفیه‌ی آب و پساب شرکت‌های نانویی ایرانی در راه چین

نمایشگاه سه روزه‌ی آکواتک 2018 چین به پایان رسید و شرکت‌های ایرانی پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر، دانش پژوهان صنعت نانو و پالایش پلاسما صنعت علاوه بر بازدید از غرفه‌های شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، به معرفی محصولات و توانمندی‌های خود پرداختند که با استقبال شرکت‌های چینی روبرو شد.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا شرکت‌های نانویی ایرانی فعال در حوزه‌ی آب بتوانند گفتگوی نزدیکی با شرکت‌های چینی داشته باشند. از این رو، روز دوشنبه 14 خرداد 97 بازدیدی از  (China Yixing Industrial Park for Environmental Science & Technology ES&TP)  انجام شد. این پارک که در 200 کیلومتری شانگهای واقع شده، یک پارک صنعتی تخصصی در حوزهه‌ی آب و تصقیه‌ پساب است. در حال حاضر 1700 شرکت در این پارک مستقر بوده که فرصت مناسبی برای شرکت‌های ایرانی به‌منظور توسعه‌ی بازار است. در این راستا بازدیدی از این پارک انجام شد و پس از آن، برنامه نشست شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های چینی  در قالب برنامه‌ی Match making برگزار شد. در این نشست شرکت‌های ایرانی به معرفی فعالیت‌ها و تشریح فناوری‌های خود پرداختند. در پایان جلسه یکی از شرکت‌های چینی برای همکاری مشترک ابراز علاقه‌مندی کرد. مقرر شد مشکلات و چالش‌های طرف چینی به شرکت‌های ایرانی ارائه شود تا با توجه به توانمندی طرف ایرانی، راهکارهای پیشنهادی برای حل این مشکلات از سوی شرکت‌های ایرانی به طرف چینی ارائه شود.

روز سه‌شنبه 15 خرداد شرکت‌های نانویی ایرانی بازدیدی از پاویون ایران داشتند. این بازدید با حضور مدیر و کارشناسان این پاویون انجام شد. در این نشست نیز نانومحصولات ایرانی حوزه‌ی آب و تصفیه‌ی پساب معرفی شدند و شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر با یکی از شرکت‌های چینی در خصوص همکاری مشترک به نقاط مشترک اولیه‌ای رسید. مقرر شد کارشناسان پاویون ایران روی فرصت‌های همکاری مشترک میان شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر و طرف چینی کار کنند تا پروژه‌های همکاری مشترک میان دو شرکت تعریف شود.

 filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636